Pınar Karşıyaka pilot takım projesini hayata geçiriyor #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi‘ndeki temsilcilerimizden Pınar Karşıyaka, önümüzdeki altı yılı kapsayacak pilot takım projesini hayata geçiriyor.

Kulüp kanallarından duyurulan gelişmeye göre Karşıyaka ekibi, TBL’de İzmir kentini temsil eden takımlardan olan Bornova Belediyespor ile pilot takımlık anlaşmasına vardı. Karşıyaka’nın bünyesinde yer alan gençlerin daha fazla maç yaparak deneyim kazanmaları için bir fırsat olan bu proje, aynı zamanda üst ligler için oyuncu yetiştirmeyi amaçlıyor.

Bornova Belediyesi ile üç + üç yıl olmak üzere toplam 6 yıllık bir işbirliği anlaşması imzalayan Karşıyaka Spor Kulübü’nün yeni takımı bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde Bornova Belediyespor Karşıyaka adıyla mücadele edecek.

İmzalanan anlaşma sonrası açıklamalarda bulunan Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, İzmir’in gerçek anlamda bir basketbol şehri olması için çalıştıklarını belirtti:

“Basketbolu İstanbul dan çıkarıp Anadolu’ya taşıyan ve oradan da Avrupa liglerinin en üst sıralarına çıkaran bir kulübüz. Dolayısıyla, diğer Anadolu kulüplerine karşı da bir misyonumuz var. Basketbolda yetenek gelişiminde en önemli sorun Avrupa’nın en güçlü ulusal liglerinden Basketbol Süper Lig takımlarının genç yeteneklerine tecrübe kazanmaları için süre veremiyor olması. Bu da onların üst düzey rekabetçi deneyim kazanmalarının önündeki en büyük engel. Bornova Belediyesi büyük özverilerle çok başarılı bir takım oluşturdu ve Basketbol Süper Ligi’nin bir alt liginde yarışacak duruma getirdi. Bundan sonrası ise bize emanet. Süper Lig’de yer bulamayan sporcularımız daha fazla maç yapma ve deneyim kazanma imkanına kavuşacak. Altyapıdan gelen genç arkadaşlarımız ise profesyonel kadrolarla çalışma fırsatı bulacak. Buradan çok başarılı sporcuların Pınar Karşıyaka’ya, yurtdışına ve sonucunda da A Milli Takım’a uzanacaklarına yürekten inanıyorum. Umuyorum ki, basketbola bir “İzmir Modeli” kazandırmış olacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler