Pınar Karşıyaka, nefes kesen maçta EWE Baskets Oldenburg’a son topta kaybetti! | #BCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi 10. hafta mücadelesinde nefes kesen maçta Pınar Karşıyaka, EWE Baskets Oldenburg’a karşı son toptan iyi yararlanamayınca maçtan 85-86 mağlup ayrıldı.

Dominic Waters’ın sayılarıyla başlayan ilk çeyrekte Pınar Karşıyaka, maça iyi başladı (6-2). Waters ve Görkem Doğan ile sayılar bulmaya devam eden ev sahibi, Massenat’ın üçlüğüne engel olamadı (12-7). Mahalbasic ile farkı azaltmaya çalışan Oldenburg, Waters’ın yanan ellerini durdurmadı (17-13). Paulding ve Tadda ile maçta ilk kez öne geçen Oldenburg’a Scott Wood ile cevap veren Karşıyaka, Loesing’in son saniyelerde attığı sayıyı durduramadı ve ilk çeyreği 21-23 geride kapattı.

Armani Moore’un sayılarıyla başlayan ikinci çeyrekte Karşıyaka, Jarrod Jones ile öne geçti (33-30). Scott Wood’un ellerinin yandığı bu anlarda üst üste üçlükler bulan Karşıyaka, Berk Uğurlu ile farkı korudu (41-33). Banic ve DJ Kennedy ile farkı çift hanelere çıkaran Karşıyaka, Paulding’i engelleyemedi (45-38). İlk yarının sonlarına doğru iki ekip de karşılıklı sayılar buldu ve Karşıyaka, ilk yarıyı 47-41 önde kapattı.

@KSKBasket
@KSKBasket

Banic ve Schwethelm’in karşılıklı sayılarıyla başlayan üçüncü çeyrekte Oldenburg, Massenat ile farkı ikiye indirdi (49-47). Waters ile farkı korumaya çalışan İzmir ekibi, Massenat ve Mahalbasic ile etkili olan Oldenburg’a karşı koyamadı (54-59). Moore’un üst üste üçlükleriyle farkı açan Oldenburg’a karşılık Jarrod Jones’dan geldi ve üçüncü çeyrek 64-69 Oldenburg üstünlüğüyle sonuçlandı.

Mahalbasic ve Wood’un karşılıklı sayılarıyla başlayan dördüncü çeyrekte Philmore ile sayılar bulan Oldenburg, DJ Kennedy’nin sportmenlik dışı faul ve teknik faul almasından kaynaklı bulduğu sayılarla farkı çift hanelere çıkardı (67-77). Metin Türen ile farkı azaltmaya çalışan Karşıyaka, Mahalbasic’i durduramıyor (69-81). Metin ve Waters ile farkı azaltan Karşıyaka, Oldenburg’a molayı aldırdı (75-82). Waters ve Metin ikilisi ile maçı taşıyan Karşıyaka, maçta öne geçti! (83-82).  Mahalbasic ile tekrar öne geçen Oldenburg’a cevap yine Waters’dan geldi (85-84). Massenat ile tekrar öne geçen Oldenburg’a son hücumda cevap veremedi ve Karşıyaka, Oldenburg karşısında maçtan 85-86 mağlup ayrıldı.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Lenovo Tenerife kadrosunu Charles Jenkins ile takviye etti #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi Sekizli Final'inde mücadele edecek takımlardan Lenovo Tenerife, kadrosunu Charles Jenkins ile takviye etti. İspanyol devi, kulüp kanallarından duyurduğu gelişmeye göre Charles Jenkins...

Nefes kesen EuroLeague gecesi, NBA’den kritik açıklamalar ve dahası | Günün haberleri (09.04.21)

Los Angeles Lakers kötü gidişata dur diyemiyor #NBA   Los Angeles Lakers kötü gidişata dur diyemiyor #NBA - https://t.co/TlKEmvvV9E — TrendBasket (@TrendBasket) April 9, 2021 Gabriel Deck ile...

Sekizli finalin ev sahibi ve eşleşmeleri önümüzdeki hafta belli olacak #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde devlerin yerini aldığı sekizli finalin ev sahibi ve eşleşmeleri önümüzdeki hafta belli olacak. Basketbol Şampiyonlar Ligi Sekizli Final aşaması mayıs ayında başlayacak....