Pınar Karşıyaka, grup aşaması hayalini İzmir’e bıraktı! #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimizden Pınar Karşıyaka, üçüncü eleme turunun ilk karşılaşmasında Alba Fehervar’a konuk oldu. Macaristan’ın Székesfehervar şehrinde oynanan maçı 92-90 kaybeden Karşıyaka grup aşaması umutlarını İzmir’e bıraktı.

Alba Fehervar’ın ilk beşi: Kasey Hill-Luka Markovic-Alandise Harris-Akos Keller-Peter Lorant

Pınar Karşıyaka’nın ilk beşi: Berk Uğurlu-Erdi Gülaslan-Scott Wood-Jarrod Jones-Egemen Güven

İlk çeyreğin genelinde iki takım da yay gerisinden etkili oldu. Bu trend, maçın sonuna değin geçerliydi. Scott Wood’un erken isabetleriyle üçüncü dakikada 10-3 öne fırladı Karşıyaka. Akos Keller’in Fehervar hücumunu toparlamasıyla birlikte eriyen fark, Wood’un yanına Jarrod Jones’un da katılmasıyla yeniden arttı. Çeyrek boyunca akıcı bir basketbol oynayan İzmir ekibi onuncu dakikanın başlarında çift haneli farklara ulaştı: 31-18. İlk periyot 31-22 sonuçlandı.

İkinci çeyreğin ilk bölümünde Fehervar’ın hücum ribaundlarındaki agresifliğinin yanı sıra, özellikle Kasey Hill ile potaya gitmesi de tempoyu artırdı. Yüksek tempoda temsilcimizi hataya sürükleyen Macar ekibi farkı da 14. dakikada ikiye çekti: 35-33. Hücumda dengesi bozulan ve durağanlaşan Karşıyaka kısa süre sonra 36-35 geri düştü. Fehervar’ın 12-0’lık serisinin ardından D.J. Kennedy’nin bire birleriyle çözümler bulmayı amaçlayan Karşıyaka’da özellikle alçak post savunması zayıf kalınca devre arasına 49-46 geride girdi.

İkinci yarıya üç sayılık isabetlerle başlayan Fehervar’a forvetten içeri penetrelerle cevap verdi Karşıyaka. Jarrod Jones’u bu bölümde ve çeyreğin genelinde olumlu kullanan İzmir ekibi 22. dakikada 55-48 geri düştü. Hücumda Kennedy’nin eline bakan ve set temposunu iyiden iyiye düşüren temsilcimiz bir şekilde farkı indirmeyi başardı; ancak Hill’in yönetiminde sahayı açmayı başaran ve topu iyi paylaşan Fehervar, 3. çeyreğin bitimine 04:22 kala 62-58 üstündü. Topa baskıda yetersiz kalan ve topsuz oyuncuların hareketini de takip edemeyen Karşıyaka savunmasının açıklarını değerlendiren Fehervar, son çeyreğe Luka Markovic’in son saniye üçlüğüyle 77-69 üstün girdi.

Son çeyreğe tam saha baskıyla başlayan Karşıyaka, buradan canlı top kayıpları çıkartmayı bildi ve gelen hızlı hücum sayılarıyla farkı indirdi: 79-75. Orta bölümde savunma sertliğini artıran ve potaya güçlü şekilde gitmekten çekinmeyen Karşıyaka, bitime 04:20 kala 84-84‘lük beraberliği sağladı. 7-1’lik serinin ardından daha özgüvenli gözüken temsilcimiz, iki takimin da basit çözümlere gittiği son bölümde -bu çözümleri maç boyunca kullanmış olmasının katkısıyla- son dakikaya 90-88 önde girdi. Lorant’ın teknik faul dahil dört serbest atışıyla 92-90 öne geçen Fehervar maçı bu skorla kazandı.

Oyuncu ve Takım İstatistikleri

fiba.basketball
fiba.basketball

 

fiba.basketball
fiba.basketball

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler