Pınar Karşıyaka galibiyet serisini üç maça çıkardı! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi’nin altıncı haftasında Pınar Karşıyaka, Semt77 Yalovaspor’u konuk etti.

Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı karşılaşmaya Pınar Karşıyaka istediği gibi bir başlangıç yaptı. 26-13 üstünlükle geçtiği ilk çeyreğin ardından ikinci periyotta da aradaki farkın kapanmasına izin vermedi. Semt77 Yalovaspor farkı çift hanelerden yedi sayıya kadar düşürse de soyunma odasına 42-35 geride giden taraf oldu.

Mücadelenin ikinci devresinde oyunun seyri değişti. İlk yarıyı geride tamamlayan Yalovaspor aradaki farkı iki sayıya kadar indirdi. Karşıyaka’nın kaçtığı, Yalova temsilcisinin skorda kovaladığı maçta MVP Michael Roll sayılarıyla takımına rahat bir nefes aldırırken, Burak Can Yıldızlı’nın tek elle vurduğu smaç farkı yeniden çift hanelere taşıdı. Son 10 dakikalık bölüme geride giren takım yeniden Yalovaspor oldu.

Tansiyonun arttığı final periyodunda oyun yer yer konuk takımın istediği yöne evrildi. Karşıyaka ne kadar zorlasa da savaşmaktan geri durmayan Yalovaspor, 9-0’lık kritik bir seri yakalayarak skorda dengeyi yakaladı: 68-68. Lamont Jones’un üçlüğüyle de öne geçerek ivmesini artırdı. Bitime iki dakika kala nefeslerin tutulduğu karşılaşmada Michael Roll bir kez daha tecrübesini konuşturdu, Bonzie Colson da kritik anda üçlüğü potaya yolladı. Karşıyaka son dakikada oyunu çevirerek evinde Semt77 Yalovaspor’u 79-73 skorla mağlup etti.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 26-13
  2. çeyrek: 42-35
  3. çeyrek: 62-52
  4. çeyrek: 79-73

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler