Pınar Karşıyaka, Enisey karşısında hata yapmadı! #BCL

Pınar Karşıyaka, Dominic Waters’tan yoksun oynadığı Basketbol Şampiyonlar Ligi, altıncı hafta karşılaşmasında Enisey’i 97-81 mağlup etti ve beşinci galibiyetini aldı.

Pınar Karşıyaka’nın ilk beşi: Berk Uğurlu – Alp Karahan – Scott Wood – Jarrod Jones – Egemen Güven

Enisey’in ilk beşi:  Matic Rebec – Vitali Liutych – Denis Zakharov -Suleiman Braimoh – Igor Kanygin

Alp Karahan’ın üçlüğüyle başlayan ilk çeyrekte Karşıyaka’ya cevap Denis Zakharov’dan geldi (3-3). Zakharov’la sayılar bulmaya devam eden Enisey, Braimoh’un turnikesiyle farkı açmaya başladı (3-10). Hücumda boş şutları bulmakta zorlanan Pınar Karşıyaka, Rebec’in üçlüğüyle fark çift hanelere çıkınca, molayı almak zorunda kaldı (3-13). Moladan Metin Türen’in hızlı hücumdan bulduğu turnikeyle dönen Karşıyaka, oyunun iki tarafını da oynamakta zorlanıyor (09-20). Braimoh ile etkili olan Enisey, Jarrod Jones’un sayılarına engel olamadı (11-23). Alp Karahan’ın harika pasıyla sayıyı Metin Türen’le bulan ve taraftar desteğini tekrar arkasına alan Karşıyaka, ilk çeyreği 20-30 geride kapattı.

Berk Uğurlu’nun üçlüğüyle başlayan ikinci çeyrekte Karşıyaka, Metin Türen ile farkı beşe indirdi ve Enisey’e molayı aldırdı (25-30). Moladan Hilliard’ın sayılarıyla dönen Rus ekibi, Alp Karahan’ın üçlüğünü engelleyemedi ve Pınar Karşıyaka, taraftar baskısını arkasına aldı (28-32). DJ Kennedy’nin sayılarıyla farkı eşitleyen Karşıyaka, Jarrod Jones’un sayısıyla maçta öne geçti ve Enisey’e molayı aldırdı (34-32). DJ Kennedy’nin üçlüğüyle farkı beşe çıkartan Karşıyaka, Hilliard’ın sayılarıyla rahatlayan Enisey, Berke Aygündüz’ün sayılarını engelleyemedi (40-34). Metin Türen’le sayılar bulan Pınar Karşıyaka, Hilliard’ın sayılarına Egemen Güven ile karşılık verdi ve ilk çeyrek 46-39 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle sonuçlandı.

aa.com.tr
aa.com.tr

Hilliard’ın sayılarıyla başlayan üçüncü çeyrekte Enisey’e cevap Alp Karahan’dan geldi (48-42). Ellis’in alley oop smacına Berk Uğurlu ile cevap veren Karşıyaka, Hilliard’ı durdurmakta zorluk çekti (50-47). Jarrod Jones ile sayılar bulan İzmir ekibi, DJ Kennedy ile farkı korumaya çalışıyor (54-48). Berk Uğurlu’nun sayılarına Braimoh’la cevap veren Enisey, Metin Türen’in üçlüğüne engel olamayınca fark çift hanelere çıktı (62-51). Egemen Güven’in sayılarıyla fark 13’e çıkınca Enisey molayı aldı. Moladan Egemen Güven’in sayılarıyla dönen Karşıyaka, Zakharov’un basket faulünü engelleyemedi (66-54). Çeyreğin bitimine iki dakika kala her iki takım da karşılıklı sayılar buldu ve üçüncü çeyrek 70-56 Karşıyaka üstünlüğüyle sonuçlandı.

Ellis’in sayılarıyla başlayan dördüncü çeyrekte Enisey’e cevap Egemen’den geldi (73-58). Berk Uğurlu ile sayılar bulan Karşıyaka, Braimoh’un sayılarına engel olamadı (75-63). Jarrod Jones’un sayısıyla fark 14’e çıkınca Enisey molayı aldı. Moladan Jarrod Jones’un sayılarıyla dönen Karşıyaka, Hilliard’ın sayılarını engelleyemedi (79-67).  Jarrod Jones’un basket faulüyle farkı koruyan Karşıyaka, DJ Kennedy ile farkı 17’ye çıkardı (84-67).  Zakharov’un turnikesine Berk ile cevap veren Karşıyaka, Jarrod Jones ile basket faul bulsa da Komissarov ve Hilliard’ı savunamayınca fark 13’e düştü ve molayı aldı (89-76). Moladan Liutcyh’ın sayılarıyla dönen Enisey, Berk’in turnikesine engel olamadı ve Pınar Karşıyaka, Enisey’i 97-81 mağlup etti.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler