Pınar Karşıyaka bu sezon #BCL’de favori etiketiyle sahada | Köşe yazısı

Geçtiğimiz sezonun finalisti Pınar Karşıyaka yaz dönemini iyi geçiren Basketbol Şampiyonlar Ligi takımlarından biri. Gündemin üst sıralarına düşen veya dikkat çekmeyen, kadroyu derinleştiren hamleler, Kaf-Kaf’a favori etiketini yapıştırmaya yetti.

Mayıs ayında Nizhny Novgorod’da ikincilik kürsüsüne çıkan takımın birçok parçası şu an İzmir’de değil. Raymar Morgan ASVEL’E, Sek Henry Dijon’a, DJ Kennedy Prometey’e gitti. Metecan Birsen Fenerbahçe’nin, Onuralp Bitim Bursaspor’un, Nusret Yıldırım ise Petkimspor’un yolunu tuttu. Özellikle BCL’de katkı veren altı oyuncunun yerlerini doldurmakta Pınar Karşıyaka iyi bir iş çıkardı.

Şampiyonlar Ligi’nin son MVP’si Bonzie Colson İzmir ekibinin en mühim transferiydi. Türk Telekom’dan Can Korkmaz ve Beşiktaş’tan James Blackmon arka alanı doldurdu. Yine Bahçeşehir Koleji’nden Burak Can Yıldızlı ile TOFAŞ’ın evladı Berkan Durmaz ön alana ihtiyaç duyulan yerli takviyesi oldu. Akil Mitchell da Karşıyaka’nın bu sezonki uzunu olarak İsrail Ligi’nden kalktı geldi.

POZ. İLK BEŞ ROTASYON YEDEK
PG Tony Taylor Can Korkmaz
SG Yunus Emre Sonsırma James Blackmon Ali Efe Barış
SF Bonzie Colson Burak Can Yıldızlı
PF Amath M’Baye Berkan Durmaz
C Akil Mitchell Mahir Ağva Semih Erden

 

Semih Erden, Mahir Ağva, Yunus Emre Sonsırma, Amath M’Baye ve Tony Taylor geçen seneden devam edenler.

NOT: İçerik, temsilcimizin Michael Roll transferinden önce kaleme alınmıştır.

Geri1 of 3

Pınar Karşıyaka bu sezon favori etiketiyle sahada | Köşe yazısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler