Pınar Karşıyaka Beşiktaş Sompo Japan’ı uzatmada yenerken Berk Uğurlu performansıyla fark yarattı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 17. haftasında Pınar Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda konuk ettiği Beşiktaş Sompo Japan’ı uzatma sonunda 89-87 mağlup etti. Pınar Karşıyaka bu sonuçla ligdeki yedinci galibiyetini elde ederken Beşiktaş Sompo Japan sekiz galibiyette kaldı.

Pınar Karşıyaka’da 42 dakika, 18 saniye parkede kalan Berk Uğurlu 25 sayı, 6 ribaund, 4 asist, 1 top çalma üretti. Berk Uğurlu bir top kaybı yaptı. Berk Uğurlu Beşiktaş Sompo Japan karşısında 6/11 iki sayı, 4/8 üç sayı ve 1/1 serbest atış isabetiyle oynadı.

Berk Uğurlu’nun yanı sıra Assem Marei de Pınar Karşıyaka’nın galibiyetine önemli katkıda bulundu. 39 dakika, 29 saniye oyunda yer alan Assem Marei 11 sayı, 14 ribaund, 6 asist, 1 top çalma, 3 blokla maçı tamamladı. Assem Marei üç top kaybı yaptı. Assem Marei 4/11 iki sayı, 0/1 üç sayı ve 3/5 serbest atış isabeti kaydetti.

Beşiktaş Sompo Japan’da 34 dakika, 58 saniye parkede kalan Jason Rich 25 sayı, 1 ribaund, 3 asist üretti. Jason Rich Pınar Karşıyaka karşısında 12/15 iki sayı, 0/4 üç sayı ve 1/1 serbest atış isabetiyle oynadı.

İlk olarak Eurohoops Türkiye’den Utkan Şahin’in paylaştığı bilgiye göre Beşiktaş Sompo Japan karşısında 25 sayı üreten ve 4/8 üç sayı isabeti kaydeden Berk Uğurlu hem kariyer sayı rekoru kırdı hem de kariyerinde en çok üç sayı isabeti bulduğu maçı oynamış oldu.


Resmi istatistik servisi | Pınar Karşıyaka – Beşiktaş Sompo Japan (BSL)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler