Basketbol Şampiyonlar Ligi 3.hafta karşılaşmasında Pınar Karşıyaka, Alman ekibi EWE Baskets Oldenburg’a 96-82 mağlup oldu ve gruptaki ilk yenilgisini aldı.

EWE Baskets’in ilk beşi: Mickey McConnell – Bryon Allen – Rickey Paulding – Maxime De Zeeuw – Rasid Mahalbasic

Pınar Karşıyaka’nın ilk beşi: Dominic Waters – Berk Uğurlu – Scott Wood – Jarrod Jones – Egemen Güven

Rasid Mahalbasic’in sayılarıyla başlayan ilk çeyrekte EWE Baskets’e cevap Dominic Waters’dan geldi (3-2). Egemen Güven ve Dominic Waters ile sayılar bulan Pınar Karşıyaka, Mahalbasic’i boyalı alanda durdurmakta zorlandı (7-6). Scott Wood ile dış şutlarda isabet bulan Karşıyaka’ya cevap De Zeeuw’dan geldi. Egemen’in pota altındaki hareketliliğini kullanan Karşıyaka, Alman ekibinin dış şutlarını savunmakta zorlandı. McConnell ve Allen’ın sayılarıyla farkı açmaya çalışan EWE, Waters’ın tecrübesine takıldı (19-13). Berk ile ikili oyunda sayıyı bulan Görkem Doğan, EWE Baskets’e molayı aldırdı. Moladan Keßen’in sayılarıyla dönen EWE Baskets, Jarrod Jones’un basket faulüne engel olamadı (22-19). Massenat’ın el üstü üçlüğü ve Mahalbasic’in faul atışlarıyla ilk çeyreğin bitimine 1.36 kala EWE Baskets, avantaj sağladı. Son saniyelerde iki takım da karşılıklı sayılar buldu ve Pınar Karşıyaka, EWE Baskets karşısında ilk çeyreği 33-23 geride kapattı.

Mahalbasic’in sayılarıyla başlayan ikinci çeyrekte cevap yine Waters’dan geldi (35-25). Schwethelm’in üçlüğüne Jarrod Jones ve Metin Türen ile karşılık veren Karşıyaka, EWE Baskets’e molayı aldırdı. Moladan Mahalbasic’in turnikesiyle dönen EWE, Jarrod Jones’u durdurmakta zorlanıyor (40-33). Bryon Allen’ın sayılarına Jarrod Jones ile karşılık veren Pınar Karşıyaka, Alman ekibini yakalamaya çalışıyor. DJ Kennedy’nin hızlı hücumda bulduğu turnikeyle farkı indirmeye başlayan Karşıyaka, Dominic Waters’ın sayısıyla farkı üçe indirdi (42-39). Mahalbasic’in pota altındaki basketine Scott Wood’un üçlüğüyle cevap veren Karşıyaka, Dominic Waters’ın basket faulüyle maça dengeyi getirdi (44-44). Üst üste beş sayı yiyen ve mola alan Pınar Karşıyaka, savunma problemini çözemedi ve bir mola daha aldı. Alan savunmasına dönen ve Pınar Karşıyaka’yı kötü hücum etmeye zorlayan EWE, farkı tekrar açtı ve ilk yarıyı 55-46 önde kapattı.

championsleague.basketball

championsleague.basketball

Dominic Waters’ın sayılarıyla başlayan üçüncü çeyrekte cevap McConnell’dan geldi (60-51). İki takımın da karşılıklı top kayıpları yaptığı bu dakikalar da Jarrod Jones, teknik faul aldı. Schwethelm’in üçlüğüne Waters ile cevap veren Karşıyaka, Paulding’in aldığı sportmenlik dışı faulden bulduğu sayılarla farkı tekrar indirmeye başladı. Paulding ile sayılar bulan EWE Baskets, Metin Türen’in içeriye atağını durduramadı (66-58). Mola alan ve moladan Loesing’in turnikesiyle dönen EWE, Metin Türen’i savunamıyor. (70-60). Berk Uğurlu’nun turnikesiyle Karşıyaka, farkı sekize indirdi. Üçüncü çeyreğin sonunda iki takım da karşılıklı sayılar buldu ve Pınar Karşıyaka, EWE Baskets karşısında son çeyreğe 76-69 geride girdi.

Schwethelm’in üçlüğüyle başlayan son çeyrekte EWE Baskets’e cevap Metin Türen’den geldi (79-71). Massenat ile sayılar bulan EWE, Metin Türen’i pota altında durdurmakta zorluk çekiyor. Mahalbasic’in basketiyle Pınar Karşıyaka molayı aldı (85-72). Moladan DJ Kennedy’nin sayılarıyla dönen Pınar Karşıyaka, top kayıplarını durduramadı. Farkı iyice açmaya başlayan EWE Baskets, savunmasını da sertleştirdi. Fark 17 sayıya çıktı ve Pınar Karşıyaka molayı aldı (91-74). Moladan iyi dönemeyen ve maçtan iyice kopan Pınar Karşıyaka, Jarrod Jones ile maça tutunmaya çalışıyor. Maçın bitimine 2.55 kala fark 13’e inince EWE Baskets molayı aldı (93-80). Son dakikalar da iki takım da karşılıklı sayılar buldu ve Pınar Karşıyaka, EWE Baskets Oldenburg karşısında 96-82 mağlup oldu.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir