Philadelphia Ben Simmons’ı 2022 yazına kadar takımda tutabilir! #NBA

Philadelphia 76ers yönetimi, Ben Simmons’ı takaslama konusunda aceleci olmayacaklarını ve gerekirse 2022 yazını bekleyebileceklerini söylediler.

Ben Simmons bulmacası, bitmek bilmiyor. İlk haberler yönetimin takası en kısa zamanda yapmak istediğini söylüyordu, daha sonrasında çıkan haberler Simmons’ın hala takımda tutulmasının planlandığını söyledi. Gelen son haberler ise takas konusunda en ufak bir acele edilmeyeceği ve gerekirse 2022 yazının bekleneceğini ifade ediyor.

Bu sürecin uzama sebebi ise aktif takas teklifleri, Philadelphia yönetimini yeterince tatmin etmemiş olacak ki gözler yazın serbest kalacak oyunculara çevrilmek zorunda kalmış. Kontratları biten oyuncular için takımlarla pazarlıkta elinin güçlü olacağını düşünen Sixers, Simmons için istediğini alacağını düşünüyor.

Simmons’ı bu sezon takaslamamak Philadelphia için aslında birçok şeyi ortaya koyuyor. Bu sezon gelecek takas ile birlikte bile şampiyonluk adayı olduklarını düşünmüyorlar. Ancak yine 15 Aralık’tan itibaren yazın sözleşme imzalayan oyuncuların da takaslanabilir hale gelmesiyle pazarda bir hareketlilik olabilir.

Ben Simmons geçtiğimiz sezon 14.3 sayı, 7.2 ribaund, 6.9 asist ortalamaları ile oynamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler