Philadelphia 76ers, soruşturmayla karşı karşıya!

NBA, Philadelphia 76ers’a ‘tampering’ soruşturması açtı.

P.J. Tucker ve Danuel House’u kadrosuna katan, James Harden ile de iki yıllık yeni bir kontrat imzalayan Philadelphia 76ers’ın bu transferleri radara yakalandı. Adrian Wojnarowski’nin yaptığı habere göre NBA yönetimi, bu üç imza için Philadelphia 76ers cephesine soruşturma başlattı.

İçerikte aktarıldığı kadarıyla NBA, bu üç imzada ligin ‘tampering’, yani oyuncuyu ayartma kurallarına uyulmadığından ve kontrat görüşmelerinin izin verilen tarihten daha önce başladığından şüphe duyuyor. NBA’deki regülasyonlara göre takımlar, serbest oyuncu pazarındaki isimler ya da onların menajerleriyle 30 Haziran tarihinden önce herhangi bir görüşme gerçekleştiremezler.

Haberde ayrıca Sixers Basketbol Operasyonları Başkanı Daryl Morey’nin, lig avukatlarının sorularını yanıtlamaya başladığı ifade edildi. Soruşturmanın, takım personeliyle yapılacak görüşmelerle ve organizasyonun elektronik yazışmalar ile telefon kayıtlarını müfettişlere devretmesiyle devam etmesi bekleniyor.

Philadelphia 76ers, P.J. Tucker’ı üç yıl, 30 milyon dolarlık, Danuel House’u ise iki yıl, 8.4 milyon dolarlık bir kontratla takıma kattı. Sixers, takımın yıldızlarından James Harden ile ise ikinci yılı oyuncu opsiyonlu olan 68 milyon dolar değerinde iki yıllık yeni bir kontrat imzaladı.

Geçtiğimiz yaz aylarında da Chicago Bulls ve Miami Heat’e ‘tampering’ soruşturması açılmıştı. Lonzo Ball ve Kyle Lowry ile yaptığı görüşmelerde kurallara uymadığı tespit edilen ki takımın da birer adet 2. tur draft hakkına el konulmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler