AI

Phidelphia 76Ers, eski efsanesi Allen Iverson’un 3 numaralı formasını bu gece Washington Wizars maçından önce yapılacak tören ile emekli ediyor. Bu gece Wells Fargo Center’da hem Sixers taraftarları, hem de Iverson’u duygusal anlar bekliyor olacak.

Sixers CEO’su Scott O’Neil, Iverson’ın takımın efsaneleşmiş oyuncularından biri olduğunu söyledi ve, “O her şeyini sahada bıraktı. Kimse onun yüreğini sorgulayamaz. Bu oyuna gelmiş en iyi oyunculardan biriydi” ifadesini kullandı.

Allen Iverson, Phidelphia Sixers tarihinde forması emekli edilen 8. isim olacak. Daha önce Julius Erving (6), Maurice Cheeks (10), Wilt Chamberlain (13), Hal Greer (15), Bobby Jones (24), Billy Cunningham (32), Charles Barkley (34) gibi önemli, isimlerin forması da emekliye ayırmıştı.

11 kez All-Star seçilen, Sixers’ı sırtlayarak Nba Finallerine kadar çıkaran ve basketbolu adeta yüreğiyle oynayan bir NBA efsanesi Allen Iverson’un, Phidelphia forması altında yaptığı en iyi 10 hareket ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir