Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, Beko Basketbol Ligi’nde sezona kötü başlamalarından dolayı sıralamada ilk 3’te yer almalarının zor gözüktüğünü ancak normal sezondaki performanslarının play-off için kendilerini ümitlendirdiğini söyledi.

Kunter, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, takımın son maçlarda başarılı sonuçlara imza attığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Her şey iyi gidiyor. Uleb Avrupa Kupası’nda son maçta beklemediğimiz bir sonuç aldık. Ligde fikstür avantajımız var. Derbi maçlarının bir bölümünü oynadık. Galatasaray Liv Hospital, Fenerbahçe Ülker ve Pınar Karşıyaka ile karşılaştık. Sezona kötü başladığımızdan dolayı ilk 3’e girmemiz zor gözüküyor. Dört ile altıncı sırada bitirecekmişiz gibi gözüküyor. Ama normal sezonda gösterdiğimiz performans bizi ümitlendiriyor. Play-off’ta kiminle eşleşirsek eşleşelim başa baş oynayacağız.”

Ligde yarın Olin Edirne’yi konuk edeceklerini hatırlatan Erman Kunter, “Lofton gribal enfeksiyon geçirdi. Yarın yüzde 100 performans veremeyebilir. Bajramovic’in sakatlığı düzeliyor. Rakibimizi yenmek istiyoruz. Ligin ikinci yarısında yakaladığımız seriyi sürdürmeyi hedefliyoruz,” diye konuştu.

Abd’deki araştırmaları

Geçtiğimiz günlerde Abd’de oyuncu arayışlarında bulunan Kunter, burada ilginç oyuncular tespit ettiklerini dile getirdi.

Gelecek sezonun hazırlığına başladıklarını vurgulayan siyah-beyazlı takımın yetkilisi, şunları söyledi:

“Abd’de üç ilginç oyuncu gördük. Federasyon yabancı oyuncu sayısı konusunda değişiklik yapacak gibi gözüküyor. Kulüplerin genel havası bu sayının artması yönünde. Bu netleşirse ona göre hareket edeceğiz. Genç oyuncu bakıyoruz. Abd’de bir kamp daha var. Bu kampı İstanbul’dan takip edeceğiz. Sezon başında bu yöntemle Iverson ve Broekhoff’u bulmuştuk. Yabancı oyuncu sayısında değişiklik olmazsa biraz daha tecrübeli oyunculara bakacağız. Ancak mutlaka takip ettiğimiz oyunculardan birini veya ikisini takıma katmaya çalışacağız.”

Oyuncu araştırmasının yanı sıra izleme ekipleri kurduklarını kaydeden Erman Kunter, “Abd’de izleme komitesi oluşturma çalışması da yaptık. Oyuncuyu sürekli çıplak gözle izlemek, davranışlarını analiz etmek çok daha avantaj sağlıyor. Avrupa’da da doğu ve batı kısmında buna benzer çalışma yapmayı planlıyoruz. Ayrıca eski Yugoslavya ülkeleri bazında projelerimiz olacak,” diyerek sözlerini tamamladı

Kaynak:tbl.org.tr

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir