Pelin Derya Bilgiç: ”FB macerası yeni bir kitaba başlamak gibi, çok şey öğreneceğim”

#PotanıPerileri’nin gelecekteki önemli isimlerinden biri olması beklenen ve BOTAŞ’ta sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken Pelin Derya Bilgiç, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi internet sitesine keyifli bir röportaj verdi.

Basketbol ve özel yaşamından gelecek hayallerine dek birçok konuya değinen Pelin Derya Bilgiç’in röportajından satır başlarını haber metninin devamında bulabilirsiniz.

”Savunmaya… Çünkü savunma önce guarddan başlıyor. Onu iyi yaparsan top da çalarsın, sayı da atarsın. Bunların hepsi guardın en önemli işi. Guardın görevi savunmayı iyi yapmak ve takımın direncini artırmak. Bir guard için sayı atmaktan önceki iş de asisttir. Bir guard, görüş açısı, diğer oyunculara pozisyon yaratabilmesi ve sorumluluk alabilmesini bilmeli.”

”Tarih ve felsefe kitapları okumayı çok severim. Muhammed Ali hayranıydım. Boksa meraklıyım ama şimdilerde fazla seyretmiyorum. Köpek balıklarına çok merakım vardır ve çok severim. Bir zamanlar köpek balığı besledim evde. Challenger cinsi bir köpek balığıydı. Bu cinslerin suratları biraz yassı oluyor. Bana çok tatlı geldi. Evde beslerken zorlanmaya başladım. Baktım olmuyor, vermek zorunda kaldım. Ben onu birine vermeye kalktığımda onu bir eşya gibi görmediğim için para karşılığında vermeden ‘Alın bu sizin olsun’ dedim. Evde TV’de belgesel izlerken köpek balıklarıyla ilgili bir şey çıkarsa takılıp kalıyorum. Eğer ileride ev şartları da uygun olursa 2-3 tane köpek balığı istiyorum.”

”Uğur demeyelim de konsantre şeklim uyumaktır. Uyku dediğim de tam uyku değil, yarı uyku. O yarı uykuda hayal ederim. Düşündüğümü hayale dönüştürmek için. Diyelim ki otobüsle bir yere gidiyoruz ve 15 dakikalık bir yol var. Onda bile uyurum. Hatta soyunma odasında bile uyurum. Işık açarak falan uykumu yarıda bölerlerdi arkadaşlarım. Beni uyandırana kızarım. Allah’tan şimdi alıştılar.”

”Heyecanlıyım. Farklı sorumluluklar beni bekliyor. Yeni bir kitaba başlıyorum. Yeni bir kitabı okumak gibi. Bu kitaptan öğreneceğim çok şey var. 100 sayfadan 70 tane öğrenecek bir şey bulacakmışım gibi. Hem hayata, hem basketbola dair yeni bir şeyler öğrenme heyecanım var.”


Pelin Derya Bilgiç ile yapılan röportajın tamamına aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Röportaj | Pelin Derya Bilgiç 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Bellona Kayseri: “Şehrin takımını kapatacaksak hep birlikte karar vermeliyiz” #KBSL

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bellona Kayseri Basketbol, maddi durumuna ilişkin bir açıklama yayımladı. Kulüp kanallarından yayımlanan açıklamada Bellona Kayseri Basketbol şehre seslenirken...

TBL’de ikinci yarı heyecanı TRT Spor 2’de yaşanacak!

Büyük bir heyecana sahip Türkiye Basketbol Ligi'nin ilk yarısının ardından ikinci yarının yayıncı kuruluşu belli oldu. Buna göre Türkiye Basketbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden şu...

Bitci Teknoloji, Türkiye Basketbol Federasyonu ana sponsoru oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Bitci Teknoloji arasında bugün bir sponsorluk anlaşması imzalandı. Toplantıya TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ile Bitci Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar...