Pelicans oyuncusu Didi Louzada’ya 25 maçlık ceza #NBA

NBA’in yasaklı madde kullanımına karşı politikası nedeniyle New Orleans Pelicans forveti Didi Louzada 25 maç ceza aldı.

22 yaşındaki oyuncuya kanında yasaklı maddeler olan drastanolon ve testesteronun bulunmasının ardından NBA yönetimi tarafından ücretsiz maç cezası kesildi. Bu maddeleri kendi isteği dışında ve bilmeden aldığını söyleyen Didi Louzada, kullanım sebebini Brezilya’ya dönüşü ve beslenme uzmanının önerisi olarak gösterdi.


Ceza sonrası yaptığı açıklamada beslenme uzmanının profesyonel sporcularla birçok kez çalıştığını ve aldığı vitamin ve destekleyicilerde herhangi bir yasaklı madde olduğunu bilmediğini dile getiren Louzada sorumluluğu kendisinin üstlendiğini, 25 maçlık cezayı kabullendiğini ve organizasyondan da özür dilediğini sözlerine ekledi.

Pelicans’ın basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı David Griffin: “New Orleans Pelicans organizasyonu adına Didi Louzada’nın NBA Uyuşturucuyla Mücadele Programını ihlal ettiğini öğrenmek bizi hayal kırıklığına uğrattı. Didi ile konuştuktan sonra durumun tüm ciddiyetini anladığına ve cezaya neden olan kararlardan pişmanlık duyduğuna eminiz. Didi’yi saha içinde ve dışında bu deneyimden öğrenip olgunlaştıkça tam olarak destekleyeceğiz.”

Zion Williamson ile birlikte 2019 yılında 35. sıradan New Orleans Pelicans tarafından draft edilen Didi Louzada, geçtiğimiz iki sezonu NBL’de Sydney Kings formasıyla geçirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler