Paulius Motiejunas: “Kendimize zarar veriyor ve fiyatları yükseltiyoruz”

Zalgiris Kaunas Genel Menajeri Paulius Motiejunas, EuroLeague seviyesinde harcanan paralarla alakalı görüşlerini belirtti.

Turkish Airlines EuroLeague’de yeni sezonun başlamasına az bir süre kala takımların harcadıkları paralar gündem maddesi olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili fikirlerini belirten son isim ise Zalgiris Kaunas Genel Menajeri Paulius Motiejunas oldu.

“Dün, Maccabi’nin bütçesini (25.7 millyon euro) gördük. Bütçe boyutları önemli ölçüde arttı ve bunun birkaç nedeni var. Birincisi, COVID-19 sebebiyle ABD’den çok fazla oyuncu gelmiyor. Üstelik EuroLeague tecrübesine sahip oyuncu sayısı da azaldı ve bu fiyatları yükseltti.”

“Barcelona ve Real Madrid’in kayıplarını da görüyoruz. Bu, bizi hiçbir yere götürmeyecek. Harcamaları nasıl aşağıya çekeceğimizi düşünmemiz gerek.”

“Kendimize zarar veriyor ve fiyatları yükseltiyoruz. Bütçeler gitgide artıyor ve ilk sekize girmek gittikçe daha zor hale geliyor.”

Birkaç gün önce yayımlanan raporlarda Barcelona’nın 2021-22 sezonunda 30 milyon euro, 2018 ve 2022 yılları arasında ise 115.2 milyon euro zarar ettiği görülmüştü. Aynı dönemde Real Madrid’in kaybının da 102.8 milyon euro olduğu ortaya çıkmıştı.

Yakın zamanda Bayern Münih Genel Menajeri Marko Pesic de konuyla ilgili, EuroLeague‘de inanılmaz miktarda paralar harcanıyor ve sanki pandemi ya da savaş yokmuş gibi hissediyorsunuz.” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler