Pau Gasol, koçluk yapma ihtimali hakkında konuştu #NBA

NBA tarihinde iz bırakan oyunculardan biri olan ve halihazırda Portland Trail Blazers oyuncusu olan Pau Gasol, koçluk yapma ihtimali hakkında konuştu.

AS’a konuşan Pau Gasol, aktif basketbolculuk kariyerini sona erdirdikten sonra koçluk yapma ihtimali hakkında açıklamalarda bulunurken sakatlık durumu hakkında da bilgi verdi.

Gasol’ün açıklamaları şu şekilde:

“Kendimi koç olarak görüp görmediğimi bilmiyorum ama bildiklerimi aktarmaktan, rehberlik yapmaktan ve meslektaşlarıma tavsiye vermekten açıkçası keyif alıyorum. Emekli olunca deneyip denemeyeceğimi hep birlikte göreceğiz. Sahada oynamakla aynı şey olmasa da oynamaya en yakın şey olduğu bir gerçek. Ayrıca olaya bu kadar yakın olmanın ve bildiklerinizi sizin süredir yaptığınız şeyleri yapan genç oyunculara aktarmanın adrenalini de beni cezbediyor. Daha önceden belki aklımda böyle bir fikir yoktu ama artık bu durum ihtimal dahilinde.

Sakatlık durumum daha iyiye gidiyor. Biraz yavaş ilerliyor ama sabırlı olmak gerekiyor. Sahada daha çok hareket yapmaya ve sabırla ilerlemeye çalışıyorum. İyimser ve pozitif halde kalmaya çalışıyorum. İleri gitmek ve geri adım atmamak için çok daha dikkatli davranıyorum. Ayrıca boş geçen dönem sonrası yeniden aktif hale gelmek için hareket ve biraz çalışmak da gerekiyor. Belli bir tarih söylemiyorum. Her geçen gün durumumu değerlendiriyoruz.”


Kaynak: AS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler