39 yaşındaki deneyimli İspanyol uzun Pau Gasol, eski takımı FC Barcelona’ya dönme ihtimalini çekici buluyor.

Zach Lowe’ın ”The Lowe” isimli Podcast yayınına katılan Pau Gasol, kariyerini hakkında açıklamalarda bulunurken NBA’de geçirdiği sezonların ardından Barcelona ile Avrupa’ya dönme ihtimalinin çekici olduğunu söyledi. Gasol, bu ihtimalin çekici olmasına rağmen NBA’de oynamayı sevdiğini belirtti.

Deneyimli oyuncunun açıklamaları:

”Evet, Barcelona’da oynamanın kesinlikle bir çekiciliği var. Bunu ilk olarak Barcelona’dan NBA’e geldiğim dönemde de belirttim. NBA’de kaldığım süre uzadıkça İspanya’ya bir sene için dönmek zorlaşıyor. Göreceğiz. Belki kaderimde bu vardır. Barcelona’da oynama ihtimalinin çekiciliği var ama ben yine de en iyi oyuncularla en iyi ligde(NBA) oynamayı seviyorum.

Rehabilitasyona ve rehabilitasyon sürecini takip edip iyileşmeye odaklanmalıyım. Konuya gün gün yaklaşarak güçlü, pozitif ve rutinlerime bağlı kalıp Olimpiyatlar’a gitmenin zamanı geldiğinde hazır olmalıyım. Bunu deneyeceğim.”

Barcelona’dan ayrılarak NBA Draft’lerinde Memphis Grizzlies tarafından draft edilen tecrübeli uzun, NBA’de geçirdiği 18 sezona birçok başarı sığdırdı. Altı defa All-Star’a seçilme başarısı gösteren Gasol, 2009 ve 2010 yıllarında Los Angeles Lakers formasıyla iki şampiyonluk yaşadı.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir