Los Angeles Clippers oyuncusu Patrick Beverley, Denver Nuggets’a karşı kazandıkları maç sonrasında ilginç açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets oyuncusu Jokic’in sürekli kendini sağa sola salladığını iddia eden Beverley bunun hakemler üzerinde çok fazla baskı oluşturduğu görüşünde.

Patrick Beverley: ‘‘Jokic de tıpkı Luka Doncic gibi aynı şeyleri yapıp kendini sağa sola sallıyor. Bunun bir problem olduğunu söylemiyorum ancak aynı şeyleri yapıyorlar. Hakemlere kararlar hakkında çok fazla baskı uyguluyor. Bence Zu (Zubac) harika iş çıkardı. Maç sonunda altı faulü de aldı ve yapmasını istediğimiz şey buydu. Galibiyeti aldık ve en önemlisi buydu zaten.” 

Nikola Jokic ise konu hakkında: ”Onlar 26 tane serbest atış kullanırken biz sadece 10 tane kullandık. Ben sadece pozisyonun faul olduğunu hakemlere göstermeye çalışıyorum. Nerede agresif olup nerede vücudunuzu kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz.” ifadelerini kullandı.

Jokic maçı 32 sayı, 12 ribaund, 8 asist ile tamamlamış ve maç boyunca sadece 4 serbest atış atmıştı. Los Angeles Clippers’ın seride Denver Nuggets karşısında 2-1’lik üstünlüğü bulunuyor.

Kaynak: ESPN

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir