Patric Young: ”Ergin Ataman’ın metotlarını anlayamadım, taktikleri kafa karıştırıcıydı”

Avrupa macerasına geçtiğimiz sezon Türkiye’de Galatasaray formasıyla başlayan Patric Young, Eurohoops’a bazı açıklamalarda bulundu.

Şimdilerde Olympiakos forması giyen Young, Galatasaray dönemiyle ilgili, ”Galatasaray ile anlaştığımda bilinmeyen bir oyuncuydum ancak öz güvenle oynuyordum. Galatasaray, Euroleague’de oynamıyor olsa muhtemelen Galatasaray ile anlaşmazdım. Basketbol oynamak için sabırsızdım. Arroyo ile tanıştıktan sonra işim çok daha kolay oldu.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın kendisine hala borçları olduğunu söyleyen Patric Young, ”Geçtiğimiz sezon konsantrasyonumu kaybettim ancak aynı zamanda paranın gelip geçici olduğu anladım.” dedi.

Ergin Ataman ile ilişkisi hakkında da konuşan Amerikalı pivot, ”Onun için ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Bir dahi de olabilir hiçbir şeyi umursamayan biri de. İyi bir insandı ancak şu an aramızda bir iletişim yok. Onun metotlarını anlayamadım. Taktikleri kafa karıştırıcıydı ve ben de kendim için motivasyon yarattım. Yine de kendisine bana şans verdiği için teşekkür ederim.” dedi.

Eurohoops

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler