Barcelona Lassa’nın deneyimli çalıştırıcısı Xavi Pascual, yaklaşan THY Euroleague sezonu öncesinde organizasyonun resmi web adresine kısa bir görüntülü röportaj verdi. Kadrolarına yedi yeni oyuncu katmalarına rağmen adaptasyon sürecini çabuk atlattıklarını belirten Pascual, hazırlık sürecinin geçen sezonlardan pek bir farkının olmadığını ifade etti. 

Geride bıraktığımız basketbol sezonunda gerek İspanya Basketbol Ligi gerekse de THY Euroleague’de hayal kırıklığı yaşayan Barcelona Lassa’da tecrübeli çalıştırıcı Xavi Pascual, yaklaşan Euroleague sezonunu bir çıkış noktası olarak görüyor. Organizasyonun resmi web adresine konuşan Pascual’in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

”Yedi yeni oyuncuya sahip olmamıza rağmen bu sezon geçirdiğimiz hazırlık süreci diğerlerinden farklı değil. Oyuncular milli takımlardaki görevlerini tamamlar tamamlamaz sezon öncesi çalışmalarına katılıyorlar, yedi oyuncumuz var ancak biz bu duruma alışığız. Bir ya da birden fazla sebepten dolayı kadromuzda bazı değişiklikler yapabiliyoruz. Örneğin geçen sezon 12 kişilik kadromuzda 5-6 oyuncuyu değiştirmek durumunda kaldık, şimdi de 14 kişilik rotasyonumuzdaki 7 isim tamamen farklı, dediğim gibi buna alışığız.

Bu sezon oyuncu kadrosunu çember etrafında hem hücum hem de savunma açısından daha atletik ve işlevsel kılmaya çalıştık ve bunun yanı sıra kazanma alışkanlığı edinmiş bazı basketbol karakterleriyle rotasyonumuzu çeşitlendirdik. Onların bize katacağı en büyük olumlu unsur tecrübe olacak. Örneğin Perperoglou, bu seviyelerde birçok kez mücadele etmiş ve Euroleauge şampiyonluğu yaşamış bir oyuncu. Ondan ne istediğinizi çok iyi biliyor ve diğer oyunculara galibiyete giden yolda doğruları anlatma konusunda da önemli bir isim. Carlos da bildiğiniz üzere oldukça tecrübeli ve rekabetin şartlarını çok iyi bilen bir oyuncu. Sizi çok iyi anlayabilir ve takımı için güzel anlar yaratabilir. Ribas ise kesinlikle kariyerinin en iyi döneminde ve bu sezonu da en iyi şekilde geçireceğinden hiç şüphem yok. 

İlk başlarda, erken grup aşamalarında, tüm rakipler sizin için gerçekten çok zordur. Bizim de başlangıçta oldukça zorlanacağımızdan eminim çünkü bu tamamen kendinizi nasıl hissettiğinizle alakalı. Birçok zayıf noktamız var ve takım olarak yol alana kadar maçlar bizim için zor geçecek, rakiplerimizin hepsi çok yetenekli, hepsiyle yüzleşmek zorundayız. Yeniden inşa edilen takımlarda İlk sezonda tüm hedeflere koşacak konuma gelmek biraz zaman alabilir, bunu başarmak ve takım halinde hareket etmek zorundayız.”


  • İçerikte Xavi Pascual’e ait olan ifadeler THY Euroleague organizasyonunun resmi web adresi üzerinden temin edilmiş olup İngilizce orijinalinden Türkçe’ye çevrilmiştir.
  • Türkçe metindeki ifadeler kaynak belirtmeden kullanılamaz.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir