Partizan, Sırbistan Ligi playofflarından çekildi!

ABA Ligi final serisinde Kızılyıldız mücadelelerinde yaşanan tribün olaylarından dolayı Partizan, Sırbistan Ligi playofflarından çekildi!

Partizan ve Kızılyıldız ABA Ligi’nde playoff final serisinde her maçı kaoslu geçen beş müsabaka oynarken Kızıl Yıldız serinin son maçında kazanarak kupayı hanesine kazandırmayı başarmıştı. Partizan ise bugün yaptığı açıklamada oyuncu ve antrenörler için güvenli bir ortam bulunmaması nedeniyle yerel liginin playofflarından çekilme kararı aldığını resmi sitesinden yayınladı.

Eski Fenerbahçe Beko başantrenörü ve şu an Partizanı çalıştıran koç Zeljko Obradovic, Adriyatik Ligi final serisindeki olaylara sebep olan holiganların tavrına yaptığı basın açıklamalarında sert tepkide bulunurken Partizan resmi sitesinden yayınlanan yazının başlığı dikkat çekti: “Holiganizmi basketboldan atma fırsatı!”

Partizan yaptığı açıklamada şu ifadelerle durumu özetledi:

“Partizan, Partizan’ı veya Kızıl Yıldız’ı destekleyen sorumsuz kişilerin ve holigan davranışlarının bir parçası olmak istemediği mesajını ligden çekilerek veriyor.”

“Partizan ve Kızıl Yıldız arasındaki olası bir yeni finalin holiganlar için başka bir savaş alanı olacağı ve dünyaya bir başka korkunç mesaj göndereceğine dair sağlam temellere dayanan şüphelerimiz var.”

https://twitter.com/PartizanBC/status/1534881714744467457

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler