Partizan Belgrad da Eurocup’tan çekilme kararı aldı!

Dün Yunanistan Ligi ekiplerinden AEK’nın kararının ardından Sırbistan’ın önemli takımlarından Partizan Belgrad da başkanı Nikola Pekovic aracılığıyla ULEB’ Eurocup’tan çekildiğini ve sebebini Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu’ya yazdığı mektupla bildirdi.

Aynı zamanda NBA oyuncusu olan Nikola Pekovic mektupta, takımı Partizan Belgrad’ın daima en üst düzey turnuvalarda ve en iyi takımlarla mücadele etmek istediği ve tekrardan Euroleague’e katılmak için çabaladığı belirtilmiştir. Ancak basketbolda yaşanan son gelişmeler ve  Sırbistan Basketbol Federasyonu(KSS)’nun Eurocup’tan çekilmemesi halinde kulübe yaptırımlar uygulayacağını belirtmesi, Partizan Belgrad takımını Eurocup’tan çekilmek zorunda bıraktığı mektupta belirtilmiştir.

Mektubun tamamı ise şu şekilde:

“Sayın Bay Bertomeu,

Bu mektubu size BC Partizan NIS adına ve kulübümüzün Eurocup’a dönme konusundaki içten çabalarınıza ve bu yönde yaptığınız hamlelere teşekkür etme arzusu ile yazıyorum. Bildiğiniz üzere kulübümüz en iyi Avrupa kulüpleriyle oynamak ve ana hedefimiz de Partizan Belgrad’ı mümkün olan en kısa sürede Euroleague’e döndürmek.

Ancak, Avrupa basketbolundaki son olaylar Sırbistan’ı, basketbol federasyonumuzu ve kulübümüzü es geçmedi. Birkaç toplantı periyodu sonucu BC Partizan NIS’ın Eurocup’tan çekilmekten başka bir şansı kalmamıştır. Bir süre önce Sırbistan Basketbol Federasyonu (KSS), Eurocup’tan çekilmememiz halinde kulübümüze yaptırımlar uygulayacağını belirtmişti. Kısaca yeni oyunculara lisans çıkarılmayacaktı ve bu da bizi federasyonun, dolayısıyla FIBA’nın isteklerine uyacağımız tek yönlü bir sokağa sokuyor.

Umarım bu hamleyi kulübümüzün işleyişi için tek mümkün yönde yaptığınızı anlarsınız. Size saygılarımı gönderiyorum.

Sevgilerimle,

Nikola Pekovic

Başkan

BC Partizan NIS”

Kaynak:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler