Panathinaikos’tan Real Madrid karşısında sürpriz galibiyet! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘in 33. haftasında Panathinaikos, evinde Playoff’u garantileyen Real Madrid’i konuk etti.

Panathinaikos ilk beşi: Howard Sant-Roos, Nemanja Nedovic, Ioannis Papapetrou, Jeremy Evans, Giorgos Papagiannis

Real Madrid ilk beşi: Nigel William-Goss, Fabien Causeur, Gabriel Deck, Walter Tavares, Yabusele

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf ev sahibi Panathinaikos oldu. Savunmada yüksek sertlikle maça başlayan ev sahibi, çeyreğe 9-4’lük seri ile başladı. Rakibine savunmada kolay sayı şansı vermeyen Panathinaikos, hücumda da üst üste sayılarla ritim yakaladı ve çeyreğin ilk yarısını 12-5 önde tamamladı. Molaya yedi sayı farkla önde giden Panathinaikos, mola dönüşünde 4-0’lık seri ile farkı çift haneli çıkardı. Farkı çift haneler çıkardıktan sonra oyunu ve farkı korumaya devam eden Panathinaikos, ilk çeyreği 22-11 önde tamamladı.

İkinci çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. İki ekipte bu çeyrekte birbirlerine karşı üstünlük kurmakta zorlandı. Çeyreğin ilk beş dakikası karşışıklı sayılarla geçince Panathinaikos, son beş dakikaya 31-23 önde girdi. Çeyreğin son bölümüne doğru farkı kapatmak isteyen Real Madrid, ritim açısından biraz kırıpdanmaya başlasa da ev sahibin sayı bulmasına engel olamayınca ilk yarıyı 41-32 geride tamamladı.

İkinci yarı da, ikinci çeyrek gibi karşılıklı sayılarla başladı. Panathinaikos zaman zaman farkı çift hanelere çıkarsa da Real Madrid farkı tekrar tek hanelere indirmeyi başardı. Karşılıklı sayılarla dengenin bozulmadığı çeyreğin ilk yarısını Panathinaikos 53-42 önde tamamladı. Çeyreğin son bölümünde ritim arttıran ve oyundaki dengeyi kendi tarafına doğru çeviren Real Madrid, yakaladığı 10-0’lık seri ile farkı iki sayıya kadar indirdi. Fakat çeyreğin son sözünü Papapetrou’nun üç sayılık isabet ile Panathinaikos söyledi ve son çeyreğe 59-54 ev sahibi üstünlüğünde gidildi.

Son çeyrekte diğer çeyrekler gibi karşılıklı sayılarla başladı. İlk dört dakika sonunda skor 69-63 Panathinaikos lehine. Çeyreğin orta bölümüne doğru ritim arttıran Panathinaikos, yakaladığı 7-0’lık seri ile farkı 13 sayıya kadar çıkardı. Tam bu andan sonra ibre bir anda Real Madrid yönüne döndü. Çeyreğin son bölümüne doğru müthiş bir ritim yakalayan İspanyol ekibi, son bölümü adeta domine etti. Çeyreğin son dört dakikasında 20-10’luk bir seri yakalayan Real Madrid, son saniyelere üç sayı geride girdi. Real Madrid, geri dönüş için elinden gelen herşeyi yapsa da istediğini alamadı ve Panathinaikos karşılaşmadan 87-86 galip ayrıldı.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 22-11
  2. Çeyrek: 19-21
  3. Çeyrek: 18-22
  4. Çeyrek: 28-32

Detaylı istatistikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler