Palacios: İşi Evimizde Bitirmeliyiz

Pınar Karşıyaka’nın başarılı oyuncusu Juan Palacios euroleague.net’in sorularını yanıtladı.

Taraftarlar hakkındaki görüşleri sorulan oyuncu şunları söyledi:

“Taraftarlarımız çılgın, ister oyuncu olarak ister taraftar olarak buraya gelmiş olun karşılacağınız şeyi hayatınızda çok az kez görme şansınız olur. Ne söyleyeceğinizi bilemezsiniz, taraftarlar sizi 40 dakika boyunca desteklerler ve zıplarlar. Bütün maç boyunca KAF SİN KAF diye bağırırlar ve bu büyüleciyi bir deneyim. Annem Kolombiya’dan maçımı izlemek için salona gelmişti, bir noktadan sonra sahaya bakmayı bırakıp tribünleri izledi.”

Euroleague organizasyonuna geri dönmesi ile ilgili soruya ise şu şekilde cevap verdi:

“Organizasyon ve takım olarak ilk kez Euroleague oynadığınızda daha önceden bu mücadelenin içerisinde yer almış oyunculara sahip olmak önemli bir nokta. Josh, Colton, Kerem gibi oyuncuların burada olması önemli, çünkü ne bekleyeceklerini ve neyle karşılacaklarını biliyorlar. Takım olarak düzenli bir şekilde çalışıyoruz hem rutinimizi oturtuyoruz hem de gerekli değişikliklere adate olmayı öğreniyoruz. Oyuncuların hepsi çalışkan ve kazanmayı önemsiyorlar.”

“Euroleague taraftarlarımız için harika olacak. İlk maçta Barselona karşısında iki çok iyi takım görecekler ve buna şahit olmak onlar için çok önemli. Elbette diğer takımlarla da çok önemli maçlar oynayacağız. Gruptan çıkmak için işi kendi sahamızdaki maçlarda bitirmeliyiz. Barselona ve Panathinaikos çok güçlü; ancak diğer takımların şanslarının eşit olduğunu düşünüyorum”

Pınar Karşıyaka Euroleague’e ne katar konusunda ise şunları söyledi

“Biraz çılgınlık ve biraz da çoşku katacaktır. Başka ne söyleyebilirim bilmiyorum, taraftarlarımız inanılmaz şeyler yapacaklar, onlardan ne bekleyeceğimi bile bilemiyorum.”

Top 16 şanslarını da değerlendiren tecrübeli pivot:

“Evimizdeki maçları kazanacağız, dışarıda da alabildiğimiz kadar galibiyet almaya çalışacağız. Elbette kolay olmayacak, sonuçta Euroleague’de ilk sezonunu geçiren bir takım için tur atlamak zordur. Yine de grubumuz dengeli olduğu için gruptan çıkma şansımız fazlasıyla var.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler