Pablo Laso sallantıda! #EuroLeague

Uzun yıllardır Real Madrid’in başında olan Pablo Laso’nun koltuğu son dönemlerdeki sonuçlarla birlikte tehlikeye girdi.

Pablo Laso için tehlike çanları çalıyor. İspanyol basınının yaptığı habere göre Real Madrid koçunun görevi sallantıda. Haberde, son dönemde alınan sonuçlarla birlikte Laso’ya olan güvenin azaldığı ve takımla yollarının ayrılabileceği belirtiliyor.

Real Madrid yönetimi takımın bir kimlik ve oyun krizi yaşadığını düşünüyor. Başkan Fiorentino Perez Pablo Laso bir efsane olarak gördüğü için hala desteğini sürdürse de kulüp içindeki çatlağın derinleşmeye başladığı söyleniyor. Laso’nun soyunma odası kontrolünü kaybettiği ve durumun geri dönülmez bir hale geldiği yönündeki fikirler son zamanlarda daha yüksek sesle çıkıyor. Ayrıca 11 senedir takımın başında olan deneyimli çalıştırıcının yıprandığına dair görüşler de söz konusu.

Madrid kulübünün kulislerinde Pablo Laso ile kadro arasında bir uyuşmazlık olduğu ve Laso’nun kadrodan bekleneni çıkaramadığı düşüncesi de hakim. Real Madrid’in oynadığı son sekiz EuroLeague ve İspanya Ligi maçından yalnızca bir galibiyet çıkarabilmiş olması bu sesleri daha da kuvvetli hale getiriyor.

Real Madrid’in önümüzdeki beş günde çıkacağı üç maçta alınacak sonuçların Pablo Laso’nun kaderini çizebileceğinden söz ediliyor. Madrid bu bölümde Kızılyıldız, Olimpia Milano ve San Pablo Burgos ile karşı karşıya gelecek.

Pablo Laso 2011’den beri aralıksız olarak Real Madrid’i yönetiyor. Takımla birlikte sayısız başarıya imza atan 54 yaşındaki koçun iki EuroLeague şampiyonluğu ve beş ACB Ligi şampiyonluğu bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler