Pablo Laso: “İspanya liginin dışına çıkmak beni daha çok cezbediyor”

Real Madrid’in eski başantrenörü Pablo Laso açıklamalarda bulundu.

Uzun yıllar boyunca Real Madrid’de başantrenörlük görevini başarıyla sürdüren ancak geçtiğimiz yıl yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle koçluk kariyerine ara veren Pablo Laso, RAC1‘e detaylı bir röportaj verdi.

Laso, ara verdiği koçluk kariyerine ne zaman ve hangi takımla döneceğine dair şu ifadeleri kullandı:

“Dönmek için acelem yok ama yarın bile dönebilirim. Xavi Pascual bana her zaman yurt dışına gitmem gerektiğini söyler. ACB liginin dışına çıkmak beni daha çok cezbediyor. NBA’e gitmemin benim için iyi olacağını düşünmüyorum. Şu anda gideceğim yer, Obradovic’ten bir şeyler öğrenmek için Belgrad’a gitmek olabilir.”

Deneyimli çalıştırıcı, kendisine gelen ‘sağlık sorunun olmasaydı Real Madrid’de devam eder miydin?’ sorusuna ise “Kalp sorunum olmasa Madrid’e koçluk yapmaya devam eder miydim bilmiyorum. Size cevap veremem. Bildiğim tek şey, Madrid bensiz kaldığında her şeyin bittiği.” yanıtını verdi.

Laso, şu sıralar NBA’de harika bir performans sergileyen eski öğrencisi Luka Doncic hakkında da düşüncelerini paylaştı.

“Doncic’in en büyük özelliği uyum sağlama yeteneğidir. Ne yapacağını ve ne yapmayacağını çok iyi bilir. O, bizi daha iyi yaptı ve daha iyi oldu.”

İspanyol başantrenör, kendisine yöneltilen ‘bir gün Barcelona’da çalışmak ister misin?’ sorusuna “Barça’ya koçluk yapmak isteyip istemediğimi söylemek kolay. Önce Barça’nın beni istemesi gerekiyor ancak Barça’nın şu anda harika bir koçu var.” şeklinde cevap verdi.

2011-2022 yılları arasında Real Madrid başantrenörlüğü yapan Pablo Laso, bu süreçte iki kez EuroLeague, beş kez İspanya Ligi şampiyonu oldu. Laso, geçtiğimiz sezon yaşadığı kalp krizi nedeniyle koçluk görevine ara vermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler