İspanyol devi Real Madrid’in deneyimli Koçu Pablo Laso, Liga Endesa’daki sezon sonu turnuvasından elenmelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Elenmelerinin kesinleştiği Tecnyconta Zaragoza maçının ardından konuşan Pablo Laso, takımının turnuvada ortaya koyduğu performanstan ötürü mutlu olmadığını belirtirken yarı final dahi göremeden elenen Real Madrid’in sezonun geçmiş döneminde kazandığı kupalara değindi.

Sezonun genelinde iyi bir iş çıkardıklarını savunan Laso’nun açıklamaları şöyle:

“Turnuvanın etiketi ‘Kazanmaya dönüş’ gibi bir şeydi, değil mi? Biz döndük fakat kazanan taraf olamadık. Turnuvada sergilediğimiz oyundan memnun değilim. Kazanmayı isterdim ama buraya gelen her takım gibi kendi takımımı da tüm sezona bakarak değerlendiriyorum. Süper Kupa’yı ve Kral Kupası’nı kazandık. Liga Endesa ve EuroLeague’de normal sezonu ikinci sırada tamamladık. Sadece bu turnuvayı değil, her şeyi göz önüne almak zorundayız. 12 Mart’a kadar oldukça dengeli ilerliyorduk. Dengemiz harikaydı. Şimdiyse turnuvada kötü olduğumuz için mutsuzuz. Oyuncularımı tüm sezon boyunca çabaları için tebrik ettim. Bu turnuva damaklarımızda tatlı acı bir iz bıraktı.

Zaragoza karşısında turnuvayı galibiyetle kapatalım istedik. Zaragoza’nın harika oyuncuları var. Bizim için zor olacağını biliyorduk ve her iki takım için de kolay olmadı. Ancak biz ciddiydik ve iyi işler de yaptık. Kazandığımız için, sahada ortaya koyduğumuz efor için memnunum. Dokuzuncu gündeki beşinci maçımızdı.”


Kaynak: AS

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir