Pablo Laso: ”Bir kulüp olarak dünyanın en büyüğü Real Madrid!” #EuroLeague

Playoff’ları 3-0 ile geçerek Final Four’a adını yazdıran Real Madrid şimdi de finalde. Koç Pablo Laso şampiyonluk basın toplantısında görüşlerini dile getirdi.

Belgrad’da kupanın havaya kalkmasına bir gün kaldı. Real Madrid, Turkish Airlines EuroLeague kupası için Anadolu Efes ile yarın maça çıkacak. Son şampiyona karşı oynayacakları bu zorlu mücadele öncesinde düzenlenen basın toplantısında Koç Pablo Laso finale dair düşüncelerini paylaştı.

”Nigel’ı hemen başta kaybetmek çok zor bir durumdu. Oyun planımızı büyük oranda değiştirdiğini söyleyemem. Sadece burkulmuş bir bileğin ötesinde gibi görünüyor. Bu bir sır değil, Nigel’ın oynayamayacağını söyleyebilirim.

Herhangi bir oyuncunun sakatlanıyor olması büyük bir talihsizlik. Yapacak bir şey yok. Durumu nasıl yöneteceğimize bakacağız. Yarın bizimle olamayacak.

Real Madrid tarihi köklü bir takım. Bundan dolayı da büyük bir gurur duyuyorum, bu tarihi yazmaktan da. Her geçen gün üstüne koyarak ilerlemeye çalışıyoruz. Herkes kazanmak ister ama daha önemli şey mücadelemizden gurur duyulması.

Ergin de zorluklar yaşadı biz de. Hayatta hiçbir şey kolay olmuyor, gönlünüzden geçtiği gibi olmuyor. Maçlar kaybettik ama bu bizi yolumuzdan saptırmadı. Ben geçmişe dönüp bakmam, geçmiş geçmişte kaldı. Hangi takım sorun yaşamıyor ki? Ama bugün buradayız!

Mentalitemizi de biraz değiştirmemiz lazım çünkü başka bir takıma karşı oynayacağız. Fiziksel ve zihinsel olarak hazır olabilmek için yeterli vaktimiz var. Anadolu Efes gibi bir takımı yenebilmek için bazı şeyleri doğru yapmanız gerekiyor.

Eğer benim oyuncularım dünkü maçı kazandığımızı, o maçın bittiğini ve yarın final oynayacağımızın farkında değillerse oyuncularım biraz ahmak demektir. Ben onlara hatırlatırım bunu…

Anadolu Efes müthiş bir takım. Micic ve Larkin maçın gidişatını değiştiren türden büyük oyuncular. Tek işimiz o ikiliyi durdurmak olsa başına birer oyuncu dikersiniz ama o zaman da diğer opsiyonları bulurlar. Efes sadece Micic ve Larkin’den ibaret değil.

Bu maçlar antrenörler için en kolay maçlar. Çünkü oyuncuların motivasyonu en üst seviyede oluyor. Burası Final Four. Koçun oyuncularına motivasyon sağlamasına gerek kalmıyor. Benim elimde sihirli bir değnek yok.

Bir takım olarak bir kulüp olarak dünyanın en büyüğü Real Madrid!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler