Pablo Laso: “Basketbol benim aşkım, koçluğu özlüyorum”

Pablo Laso, koçluk yapmayı özlediğini samimi bir şekilde dile getirdi. 

Real Madrid ile olan 11 yıllık birlikteliği sona erdikten sonra henüz bir takımda görev almayan ve serbest durumda olmaya devam eden Pablo Laso, İsrail basınına açıklamalarda bulundu.

Israel Hayom’a konuşan 55 yaşındaki deneyimli teknik adam, koçluğa dönüş ihtimalleri ve mesleğini ne kadar özlediği üstüne konuşmanın yanı sıra, EuroLeague’de bu sezon en beğendiği takımı da paylaştı.

“Doğru olduğunu hissettiğim zaman olacak. Bir koç her zaman valiziyle yaşar. Yalnızca beni takdir eden ve ileriye taşıyabileceğim bir takıma katılacağım. Bunun EuroLeague’de olması gerekmiyor. Koç, koçtur. Birisini EuroLeague koçu ya da EuroCup koçu diye katı bir şekilde sınıflandıran yaklaşımları sevmiyorum.”

“Şimdilik ailemle vakit geçiriyor olmanın keyfini çıkarıyorum ancak bazen sabahları kalkıyorum ve neden antrenmana gitmediğimi düşünüyorum. Basketbol benim hayatım, benim aşkım. Koçluğu özlüyorum. Hayatta başıma gelen her şey basketbol koçu olmam sayesinde. Birisi bana ‘gerçekten kovulana kadar asla gerçek bir basketbol koçu olamazsın’ demişti.”

Pablo Laso, Turkish Airlines EuroLeague‘de bu sezon performansını en çok beğendiği takımın ise Olympiakos olduğunu dile getirdi.

“Olympiakos şu anda en iyi ve en tutarlı grup ama bu değişebilir. İçinde değerlendirme yapmaya zorlandığım birkaç ekibin de yer aldığı çok fazla iyi takım var; Facundo Campazzo ile daha da güçlenen Kızılyıldız bunlardan biri.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler