Büyükçekmece Basketbol başantrenörü Özhan Çıvgın, Darüşşafaka Tekfen karşısında alınan galibiyet sonrası Tivibu Spor’a açıklamalarda bulundu.

ING Basketbol Süper Ligi 3. Hafta karşılaşmasında evinde Darüşşafaka Tekfen’i ağırlayan ve mücadeleden 88-85’lik galibiyetle ayrılan Büyükçekmece Basketbol’da Koç Özhan Çıvgın, mücadele sonrası görüşlerini Tivibu Spor’a aktardı. Ligdeki üçüncü maçında ikinci galibiyetini alan Büyükçekmece’de Koç Çıvgın, mücadeleyi 8-10 sayı barajına taşımalarının getirdiği avantajı kullanarak maçı kazandıkların söylerken akıl koymaları gereken bölümlere konsantre olmaları gerektiğini belirtti.

Koç Özhan Çıvgın’ın açıklamaları şu şekilde:

”Sakatlıklarını tamamen atlatan Matt Farrell ve Devin Oliver da bu hafta tamamen bizimle beraber çalıştı. Çalışma adına gerçekten iyi geçirdiğimiz bir haftaydı. Maçın ilk yarısında savunmada istediğimizi çok alamadık ama sert ve temas ile oynayan bir rakibe karşı ilk yarıda iyi hücum ettik. İkinci yarı takım olarak savunmada enerji ile yaşadığımız sorunları da kapatınca maçı 8-10 sayı barajına taşıdık, bizim için önemli bir avantaj oldu ve maçı kazandık. Son bölümde yaptığımız basit hatalar var; özellikle son topta iki tane hücum ribaundu verdik ve faulü yapamadık. Biraz daha akıl koymamız gereken bölümlere konsantre olmamız gerekiyor. Darüşşafaka Tekfen’i mücadelelerinden dolayı kutluyorum, onlar da kazanmak için çok mücadele ettiler ve kazanabilirlerdi. Kariyerime başladığım, bende uzun yıllar çok emeği olan bir kulüp. Onlara da gönülden başarılar diliyorum.”


 

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir