Özerhun: ”Parasını biz verelim yabancı hakem gelsin”

Türkiye Basketbol Ligi Spor Toto Play-Off Final Serisi dördüncü karşılaşmasında bir uzatma sonunda Pınar Karşıyaka’ya 91-88 mağlup olan Anadolu Efes’te Genel Direktör Engin Özerhun, oldukça sert açıklamalarda bulundu.

TBL’deki hakemlerin mahalle maçı bile yönetemeyecek düzeyde olduğunu savunan Özerhun, gerekirse parasını da ödemeye razı olduklarını belirterek yabancı hakemlerin yönettiği maçlarda yer almak istediklerini ifade etti. Engin Özerhun’un açıklamalarının tamamı şu şekilde:

“Öncelikle salona fazla seyircinin alınmasıyla oluşan izdihamda iki kişi ölümden döndü ve bunlardan biri dört yaşında bir çocuk. Fazla seyirci alındığı için eleştiri yaptık ancak bize ‘ağlamayın’ dendi. Dün dört yaşındaki çocuk ölümden döndü ve bizim doktorumuz bu çocuğa müdahale etti. Susuzluktan ölüyordu. Doktorumuz çocuğun ailesine ‘neden su vermediniz?’ diye sorduğunda, aile sıkışıklıktan hareket edemediklerini söylemiş. Bizim doktor tribüne çıkmasaydı o çocuk şimdi yaşamıyordu. Çocuğun ilk pozisyonda nabzı durmuş. Herhalde çocuk ölseydi Karşıyaka da şampiyonlukta sevinmezdi. O çocuğun annesi babası ağlamayacak mıydı? Çocuğun fenalaşmasının nedeni fazla seyirci alınmasından kaynaklanıyor. Bizi de yerimizden çıkardılar. Yaşanan bu olaylardan sonra kamuoyunun da sadece basketbolu yazması kritik durum. Bu hangi şampiyonluğa değer? Biz böyle şampiyon olmak istemiyoruz. Maçtan bir gün önce yetkilileri uyardık ve yaşanacak olumsuz durumda sorumlu olacaklarını belirttik ama buna rağmen söylediklerimiz dikkate alınmadı. Karşıyaka fazla seyirciyle oynamak istiyorsa Halkapınar’da sekiz bin kişilik salon var.

Ne yazık ki mahalle maçı yönetemeyecek hakemler, Türkiye Ligi’nde maç yönetiyor. Janning’e haksız iki hücum faul çaldılar ve nizami basketini vermediler. Birkan Batuk’un ayağı çizgiye basmıyor ama üç sayılık basketi verilmiyor. Birkan’ın ayağının çizgiye değmediğini herkes gördü. Perperoglou’na yapılan faulün tekrarının verilmemesi manidar. Yaşanan bu hakem hataları sonrası ’16 sayıdan maçı nasıl verdiniz?’ demek hayret verici. Bence bu hataları görmeyen hakemlerin ‘pardon’ deyip, hakemliği bırakması gerekiyor. Kasıtları yoksa, ‘pardon yapamıyoruz’ demeleri gerekiyor. İzmir’de dediklerini yaptıramıyorlar. Hakemlerin tarafsız olduğuna inanmak ne yazık ki güç. Bu hakemler olmamalı. Bunlar olmasaydı biz 3-1 önde olurduk. Sadece ve sadece hakemler yüzünden bu durumdayız. Bunların bir daha karşımıza çıkmasını istemiyoruz. Gerekirse parasını biz verelim yabancı hakem gelsin. Bunların, hatanın ötesinde bir şey olduğunu söylüyoruz.”


www.anadoluefessk.org

3 YORUMLAR

  1. Özerhun’un yapması gereken açıklama ; parayı verelim düdüğü çalalalım olmamalıydı. Kendini gülünç duruma düşürmüş. Yapması gereken açıklama ; biz Anadolu Efes kulübüyüz , bu ülkede basketbolun lokomotifiyiz , gerekirse hakemleride sahada basketbolumuzla yenebilecek takım gücüne ve inancına sahibiz.

    Hakem tartışmalarıyla futbol bu ülkede izlenmez hale geldi , vıcık vıcık edildi , basketbol hala temiz kirletmeyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler