Ortaokullar Türkiye Şampiyonası’nda yarın final günü!

C8zzHe6XoAA5np8
@TofasSporKulubu

Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonaları’na yaklaşık bir aylık bir süre kaldı. Ancak altyapı basketbolunda farklı turnuvalar, farklı organizasyonlar düzenlenmeye devam ediyor. U14 seviyesini yakından ilgilendiren Ortaokullar Türkiye Şampiyonası, 4 Nisan’da Kütahya’da başlamıştı.

Toplam sekiz okulun yer aldığı turnuvada artık sona gelindi. A Grubu’nda yer alan Eyüp Doğa Koleji, turnuvanın ilk maçında TED Ankara Kolejliler’i geçmişti. Daha sonrasında ise Gelişim Koleji ve Diyarbakır Simya Ortaokulu’nu mağlup etmeyi başardılar ve adlarını yarı finale yazdırdılar. Yarı finaldeki rakipleri ise Balıkesir Vecihibey Ortaokulu idi. B Grubu’nu ikinci sırada bitiren Balıkesir temsilcisi karşısında baskın bir oyun ortaya koyan Eyüp Doğa Koleji, sahadan 81-58 galip ayrıldı ve adını finale yazdırdı.

İstanbul temsilcisinin finaldeki rakibi ise Bursa Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu. Bursa temsilcisinin kadrosu TOFAŞ oyuncularından kurulu. Nitekim de takımın başında A Takım Asistan Koçu olan Abdullah Vardar var. Bursa ekibi B Grubu’nda ilk olarak Ankara Arı Koleji’ni mağlup etmeyi başardı. Daha sonrasında ise sırasıyla Bilfen Çamlıca Ortaokulu ve Balıkesir Vecihibey Ortaokulu’nu mağlup etmeyi başardılar. Yarı finaldeki rakipleri ise TED Ankara Koleji idi. Son periyoda büyük farkla giren Bursa ekibi, bu farkı koruyamadı ve maç uzatmalara gitti. Ancak uzatma bölümünde oyunu tekrar eline alan Kükürtlü Ortaokulu, sahadan 73-72 galip ayrıldı ve finale yükselen bir diğer takım oldu.

Ortaokullar Final Maçı yarın saat 12:00’da oynanacak. Turnuvaya yukarıda da belirttiğim gibi Kütahya ev sahipliği yapıyor. Üçüncülük maçı ise Balıkesir Vecihibey Ortaokulu ile TED Ankara Kolejliler arasında oynanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler