Orhun Ene: “Kendi doğrularımız üstünden oynamamız önemli”

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Final Serisi’nde oynayacakları Fenerbahçe Doğuş maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Ene, takımının sezon genelinde etkili bir iş yaptığını dile getirirken Fenerbahçe Doğuş’un içerideki 57 maçlık galibiyet serisi sorusu üzerine de konuştu.

“Biz sezonun genelinde iyi şeyler yapıyorduk. Özellikle iyi enerjiyi sahaya yansıttığımız zaman iyi basketbol oynuyorduk. Asist ortalaması en yüksek takımlarından birisiyiz. Savunmada bazı istatistikler de liderlik yapıyoruz ama bizim için önemli şey, sezon sonuna doğru gelişim gösterdik. Bunları iyi yaparken çok iyi yapmaya başladık. Takımın gelişmesi çok önemli bir şey. Özellikle bizim gibi üç dört tane yabancı oyuncusu değişen takımlar için. Belki zaman zaman kötü dönemler geçirdik ama bunlar hep kısa sürdü. Hepsinde daha iyi olarak ayağa kalktık çünkü bunlardan ders çıkarmayı başardık. Türkiye Kupası’nda da finale kadar geldik ama Anadolu Efes‘e kaybetmiştik çünkü o gün enerjimizi son güne taşıyamadık. Bu serinin son iki maçında da bu enerjiyi yansıtmak, bizim için çok önemliydi”

“Bizim gibi takımların buna çok odaklanmaması lazım. Zaten Fenerbahçe‘nin son dört yılda Final Four yapması, üç kere final oynaması ve yerel ligi domine etmesi bu anlamda geçmişten gelen üstünlüğünü gösteriyor. Burada önemli olan şey, bizim kendi doğrularımız üstünden oynamamız. Kendi sahamızda büyük bir enerjiyle oynayan bir takımız ve biz de orada kolay kolay kaybetmiyoruz. Bir kere o atmosferi iyi kullanmak istiyoruz. Kendi sahamızda maç kaybetmemek bizim açımızdan da önemli. Seriyi uzatacağımız zaman oyun dengelenir. Bu yüzden ilk iki maç burada çok önemli ama ondan sonra kendi sahamızda oynayacağımız iki maç da önemli. Geliştik ama ne kadar geliştik? Fenerbahçe zaten belirli bir basketbol seviyesinde oynuyor ama biz ne kadar geliştik? Eğer o gelişimi sahada gösterirsek güzel bir seri olacağını düşünüyorum”

  • Kaynak: beINSports

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler