Orhun Ene: “İnşallah burada güzel bir sonuç alırız, Larkin olimpiyatlara bizle birlikte gelir”

A Milli Erkek Basketbol Takımında Koç Orhun Ene, Kanada yolculuğu öncesi açıklamalarda bulundu.

Kanada yolculuğu öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene, Kanada’da yapılacak maçlara iyi bir şekilde hazırlandıklarını belirtti:

“Öncelikle bu takımı kısa bir sürede bir araya getirmek, en iyi kadro ile oraya gitmek önceliğimizdi. Furkan’ın ve Ersan’ın da katılımıyla tam kadro gidecektik. Son idmanda Larkin’in bir sakatlığı oldu. 12 kaliteli oyuncu ile oraya gidiyoruz. Takım olarak bu süreçte iyi bir hazırlandık. İyi bir potansiyelimiz var. Sahada alacağımız sonuçlarla bu potansiyel güce dönüşecek. Buğra zaten geçmiş dönemlerde de oyun kurucu pozisyonunda milli takıma katkı vermiş bir oyuncu, tabii ki kullanacağız.  Burada önemli olan Buğra’nın hücumda oyun kurucu olarak yaratıcılığı kadar, o baskıya karşı tempoda devamlılığı sağlaması yukarı çekmesi lazım. Buğra iki pozisyonda oynayan değerli bir oyuncu.”

Ene, sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkarılan Shane Larkin ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 “Milli takımın bu tip sakatlıkları kendi arasında çözecek bir derinliği var. Onun için üzülüyoruz, aramıza katılmayan arkadaşlar için ama diğerleri için fırsat oluyor. Biz Larkin’e üzülüyoruz. Katılma adına çok istekliydi. Kötü bir sakatlık başlangıcı olmasına rağmen sonuna kadar buraya yetişmek için elinden geleni yaptı. Dün telefonla konuştuğumuzda morali çok bozuktu. İnşallah burada güzel bir sonuç alırız, olimpiyatlara bizle birlikte gelir”

Kaynak: DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler