Orduspor’un ardından küme düşen ikinci isim Edirne Spor oldu! #KBL

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde normal sezon, bugün oynanan son yedi karşılaşmanın da ardından tamamlandı. Puan tablosunda ilk sekiz sırada yer alan takımlar play-off oynamaya hak kazanırken; listenin son iki sırasında kalan iki takım da ligden düştü. 

Sezon başından itibaren oldukça kötü bir performans sergileyen ve sadece dört galibiyet elde eden Orduspor, geçtiğimiz haftalarda puan tablosunda son sıradaki yerini alarak ligden düşmeyi garantilemişti. Ligden düşecek olan bir diğer takım ise bugün oynanan son yedi karşılaşmanın sonuçlarına göre belirlendi.

Ligde kalma mücadelesi veren Yakın Doğu Üniversitesi, Adana Aski ve Edirne Spor takımlarından bugün Yakın Doğu Üniversitesi ve Adana Aski çıktığı maçlardan galibiyet ile ayrıldı. Abdullah Gül Üniversitesi deplasmanında parkeye çıkan Edirne Spor ise sahadan 85 – 77 mağlubiyet ile ayrılarak küme düşen ikinci takım oldu.

Orduspor, sezonu dört galibiyet, yirmi iki mağlubiyet ile tamamlarken; Edirne Spor, sekiz galibiyet ve on sekiz mağlubiyet ile tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler