OPET, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun enerji sponsoru oldu!

Birçok sponsor desteğiyle Türkiye’de basketbolun gelişimine katkıda bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu, yeni bir sponsor daha kazandı. 

Türkiye Basketbol Federasyonu ile akaryakıt firması OPET arasında bugün bir sponsorluk sözleşmesi imzalandı. Ülker Sports Arena’da düzenlenip TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO Ömer Onan ve OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca’nın da katıldığı törende iki yıllık bir sözleşmeye imzalar atıldı.

OPET, böylelikle iki yıl boyunca Türkiye Basketbol Federasyonu ile birlikte çalışacakken basketbol milli takımlarının resmi akaryakıt tedarikçisi olup tüm federasyon araçlarına yakıt sağlayacak.

Açıklamalarda bulunan Türkoğlu, “Federasyonumuzun gelişiminin sürekliliği açısından özel şirketlerin desteği bizim için çok değerli. Bu konuyu sadece sponsorluk açısından değil, özel şirketlerin spora sahip çıkarak değer katması açısından da değerlendiriyoruz. Basketbolumuzun gelişimi için destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza bir kez daha huzurunuzda teşekkürlerimi sunarım.  Hedeflerimize ulaşmak için aldığımız kamu desteğine ek olarak; özel sektörde yer alan kuruluşlarımızla da ortak hareket etmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu kapsamda OPET’in Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın ve federasyonumuzun enerji sponsoru olduğunu anons etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Tüm OPET ailesine aramız hoş geldiniz diyor;  Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takımımıza huzurlarınızda bu zorlu turnuvada şimdiden büyük başarılar diliyorum” sözlerini kullandı.

Türkoğlu’nun ardından konuşmasını gerçekleştiren Ağca ise “Bu ülkede kurulan ve büyüyen bir şirket olarak, ülkemizin değerlerine destek vermekten büyük onur duyuyoruz. Eğitime, sağlığa, çevreye ve tarihi değerlere sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunan bir şirket olarak, bu vizyonumuzu spor sponsorluklarımıza da yansıtıyoruz. Toplumsal faydaya dönüşeceğine inandığımız alanlarda sponsorluk çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Spor, insanları ortak nokta ve tutkuda buluşturan, hareket, enerji, sağlık, eğlence, birlik, başarı gibi pozitif kavramları çağrıştırması sebebiyle OPET markasının desteklediği ve sahiplendiği bir alan. Bildiğiniz gibi  A Milli Futbol Takımlarımızın da tedarik sponsorluğunu yürütüyoruz. Bugün, sektörün büyük markaları arasındaki tek yerli şirket olarak, Türk sporunun başarılarının yarınlara taşınabilmesi için, Türk halkının futboldan sonra en sevdiği spor dalı olan basketbola destek vermekten de gurur duyuyoruz. Takımımıza, 31 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında oynanacak EuroBasket 2017 karşılaşmalarında başarılar diliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler