Ondrej Balvin: “Yunanistan’da NBA dışındaki muhtemelen en iyi oyun kurucu olan Sloukas var” #FIBAWC

Çekya’nın pivotu Ondrej Balvin, Brezilya’yı 93-71 yendikleri maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Turnuva öncesi bu noktaya gelebileceklerinin düşünülmediğini söyleyen Ondrej Balvin, “Turnuvadan önce bu noktaya kadar geleceğimiz düşünülmüyordu. Gerçekten çok çalıştık, turnuva için çok iyi hazırlandık.” dedi.

Türkiye galibiyetinin ardından haklarının verilmediğini belirten Balvin, “Türkiye’yi yendikten sonra ‘Onlar kazanmadı, Türkiye maçı verdi…’ gibi yorumlar yapanlar oldu ama bence biz herkesi susturmayı başardık.” ifadelerini kullandı.

FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda çıktığı dört maçta 11,5 sayı ve 9,5 ribaund ortalamalarını elde ederek dikkatleri çeken ve Jan Vesely’nin yokluğunu aratmayacak bir performans sergileyen Ondrej Balvin’in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

“Herkesi susturmayı başardık”

“Turnuvadan önce bu noktaya kadar geleceğimiz düşünülmüyordu. Burada olması beklenen ama olamayan veya buraları göremeyeceği düşünülen ama bunu başaran takımlar var. Basketbolun güzelliği de bu. Gerçekten çok çalıştık, turnuva için çok iyi hazırlandık. Birçok kişi burada olmayı hak etmediğimizi söylüyor. Türkiye’yi yendikten sonra ‘Onlar kazanmadı, Türkiye maçı verdi…’ gibi yorumlar yapanlar oldu ama bence biz herkesi susturmayı başardık. Hem kendimize hem dışarıdaki insanlara burada olmayı hak ettiğimizi ve oyunumuzun geçtikçe daha iyiye gittiğini kanıtlıyoruz.”

“Yunanistan’da NBA dışındaki muhtemelen iyi oyun kurucu olan Sloukas var”

“Yunanistan maçı zor bir maç olacak. Takımlarında dünyanın en iyi liginin MVP’si ve NBA’in dışındaki muhtemelen en iyi oyun kurucu olan Kostas Sloukas var. Önceliğimiz bu maç olmalı. Şu ana kadar yaptığımız gibi maç maç gitmeli ve öncelikle Yunanistan maçını kazanmaya odaklanmalıyız.” 

“Vesely olmadığı için sorumluluk almam gerekeceğini biliyordum”

“Jan olmadığı için daha çok sorumluluk almam gerekeceğini biliyordum. Yaklaşık dört buçuk aylık bir sakatlık süreci geçirdim, elim kırılmıştı. Neler yapıp neler yapamayacağımdan emin değildim. Her geçen maç oyunumun daha düzeldiğini görüyor ve böyle devam etmesini umuyorum ki Jan’ın olmamasından kaynaklanan boşluğu kapatabileyim.” 

“Takımın yıldızı Satoransky”

“Takımımızın yıldızı Tomas. Sadece sahada kendi oyununu oynamıyor aynı zamanda takımda geri kalan herkesin oyununa destek de oluyor.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler