Ömer Uğurata: ”Bizim için önemli bir galibiyetti” #BasketballCL

Galatasaray’da yardımcı antrenör Ömer Uğurata, Bakken Bears galibiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden temsilcilerimizden Galatasaray, geçtiğimiz gün Danimarka ekibi Bakken Bears karşısında 10 sayılık farkla galibiyete ulaşırken yardımcı antrenör Ömer Uğurata, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada bu galibiyetin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Ömer Uğurata’nın açıklamaları şu şekilde:

“Kulüpteki doktorumuzdan malzemecimize kadar herkese teşekkür etmek istiyorum. Bence bu galibiyette herkesin çok fazla emeği var. Oyunculara da beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Bizim için zor bir maçtı, zor bir maç olacağını biliyorduk. Maçın büyük bir bölümünde takım olarak kalmayı başardığımızı düşünüyorum. Maçın içinde çok fazla iniş çıkış yakaladık. Bu sezon alışık olduğumuz bir şey. Maç içinde buna karşılık verdiğimizi düşünüyorum.

17 sayı kadar öne fırladığımız bir maçta daha iyi bir farkla maçı tamamlayabilirdik. Netice olarak 10 sayı farkla kazandık. Bizim için önemli bir galibiyetti; çünkü Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde tarihimizdeki ilk iç saha maçımızı oynadık. Bu maçı kazanmak tarihimiz için önemliydi. Dolayısıyla herkese teşekkür ediyorum. Maç içinde sakatlıkları sebebiyle iyi oyun kurucumuz olan Alex Hamilton ve Barış Ermiş’i kaybettik. Onlara bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için iyi dileklerimi yolluyorum. İyi bir galibiyetti; ama iki gardımızı kaybettiğimiz için üzgünüz. Bu da bizim için açıkçası üzücü bir durumdu. Barış Ermiş bugün eşinin dedesini kaybetti ve anneannesinin sağlık sorunlarıyla mücadele ederken sahaya çıktı. Çok talihsiz şekilde sakatlandı. Ona ve ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum ve bu zorlu şartlarda sahaya çıktığı için teşekkür ediyorum.” 


Kaynak: galatasaray.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler