Ömer Onan: ”Sezonun 72. maçını oynadık ve takım olarak müthiştik”

Spor Toto Basketbol Ligi’nin final serisinin dördüncü maçında Fenerbahçe evinde konuk ettiği Anadolu Efes’i 101-79 gibi farklı bir skorla mağlup ederken maç sonrası Ömer Onan, Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Ülker Sports Arena’da kaybetmediklerini vurgulayan Ömer Onan sezonun 72. maçını oynadıkları ve takım olarak müthiş olduklarını ifade etti.

Ömer Onan: ”Bugün itibarıyla 72. maçımızı Anadolu Efes ile oynadık ve müthiştik. Hepsini tebrik ediyorum. Euroleague’de final oynadıktan sonra gelip burada konsantre oynamaya devam ediyorsun, seyirci de müthiş. Onlar da etkilerini fark ediyorlra. Burada coşkulu bir seyirci olunca takım coşkuyor. Hepsinin birbirleriyle çok güzel bağlantı ve enerjileri var. Karşı takım içinde çok sıkıntılı zamanlar oluyor. Sonuçta baktığınız zaman basketboldan başka bir şey konuşuyorum. Efes’i tebrik ediyorum özellikle Doğuş çok katkı veriyor ancak burada hem hücum hem savunmayı müthiş oynayan bir Fenerbahçe var. İster istemez durduramıyorlar. Bizim kabusumuz olan üçüncü çeyreğe baktım 26-16’lık net bir skor yapılmış. Sonrasında iyice rahatladık. Anadolu Efes’in hocası da gençleri ve daha az oynayanları oynattı. Bizim hoca da oyuncuları dinlendirdi. Evimizde kaybetmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Abdi İpekçi’de işi bitirmek istediklerini vurgulayan Onan: ”Ben işi orada bitireceğimize inanıyorum ancak kaybedebiliriz de. Öyle olursa burada tekrardan Anadolu Efes’i ağırlayacağız. Ben tekrar hem hocaya hem oyunculara çok teşekkür ediyorum. Müthiş mücadele ediyorlar. Fenerbahçe seyircisi takımla ne kadar gurur duysa azdır. Büyük bir emekle kurulmuş bir takım. Başkanımız ve yönetim kurulumuzu tebrik etmek lazım. Geri adım atmadan bu takımı yaratıp bu takımı tutmak kolay değil. İnşallah böyle devam ederiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler