Ömer Onan: ”Orhun Ene ile nice başarılar yaşayacağımıza inanıyoruz”

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, A Milli Erkek Basketbol Takımımızın yeni antrenörü Orhun Ene’nin imza töreninde konuştu.

Ene ile nice başarılar kazanacaklarına inançlarının tam olduğu ifade eden Onan, takıma başarılar diledi.

”Bildiğiniz üzere Ufuk Sarıca ile yollarımızı ayırdık. Kendisine bu zamana kadar verdiği emeklerden ötürü teşekkür ediyor ve bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyorum. A Milli Basketbol takımımızın yeni antrenörü Orhun Ene, Türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli hocalardan bir tanesi. Sezonun sonuna kadar çalışmama kararı olmasına rağmen bu süreçte başkanımız Hidayet Türkoğlu ve beni kırmayıp bu onurlu ve önemli görevi kabul ettiği için kendisine bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 2022 Eylül ayında yapılan olan Avrupa Şampiyonasının bitimine kadar A Milli takımızın koçu Orhun Ene’dir. Orhun hocanın bu süreçte ve bundan sonraki süreçte nice başarılar yaşayacağımıza inancımız sonsuz.”

Türkiye’nin bu hafta çıkacağı iki kritik maçı da değerlendiren Ömer Onan:

”Millilerimiz bu hafta 2020’deki Avrupa Şampiyonası’na katılabilmek için iki tane çok önemli maça çıkacaklar. Ben inanıyorum ki bu iki maçı da kazanacağız. Bu maçlardan bir tanesi Cuma günü Hırvatistan ile olacak. Pazar günü de Hollanda ile karşı karşıya geleceğiz. Bu maçları Sinan Erdem Spor Salonu’nda fanus düzeninde gerçekleştireceğiz ve maalesef coronavirus pandemisi nedeniyle maçlara seyirci alamıyoruz. Milli takımımızın maçları NTV üzerinden naklen yayınlanacak. Bugün hotelde hepsi testlerinden geçtikten sonra ilk idmanını yapacaklar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler