Ömer Onan: “Galatasaray veya Doğuş seneye Eurocup’ta oynamak isterse ‘Hayır’ diyemeyiz.”

0
1
ntvspor.net

Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü Ömer Onan, bu sene Euroleague’de yer alan dört temsilcimizin önümüzdeki sene durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki sene Euroleague’de yer alacak takımlar hakkında TRT SPOR’da açıklama yapan Ömer Onan:

Seneye Euroleague’in statüsü nasıl olur bilmiyorum. Darüşşafaka Doğuş Euroleague’de kalmak istiyor ancak 16 takımla devam edecekse bu zor gözüküyor. Galatasaray Odeabank Eurocup’ta şampiyonluğa ulaştı ve bu sene Euroleague yer almayı hak kazandı ancak seneye böyle olursa o da oynayamayacak. İki tane çok kaliteli takımın bence seçme şansı olması lazım.”

Sezon öncesinde ULEB ile FIBA arasındaki gerginlik sonrası açıklama yapan FIBA Genel Sekreteri Patrick Bauman, takımların ULEB’in düzenlediği Eurocup’ta yer almayı seçmesi durumunda, o takımın federasyonlarının FIBA organizasyonlarından men edileceğini bildirilmişti. Bu konuda da konuşan Ömer Onan, federasyon olarak bu dayatmaya karşı olduklarını belirterek şunları söyledi:

Darüşşafaka Doğuş, Galatasaray Odebank seneye bize gelip de biz EuroCup’ta oynamak istiyoruz derse biz buna ‘Hayır’ diyemeyiz. Bu dayatmayı İspanya’ya kimse yapamadı, Litvanya’ya kimse yapamadı, Rusya’ya da yapılamadı. Türkiye’ye de böyle bir dayatma yapılamaz. Ortak karar alınmadığı sürece.”


*Kaynak: TRT SPOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz