Ömer Onan: “Belki bir Türk oyuncu takviyesi daha yaparız”

Fenerbahçe Genel Menajer Yardımcısı ve eski basketbolcu Ömer Onan, yeni transferler ve takım hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Onan, yeni transferler James Nunnaly ve Ahmet Düverioğlu hakkında da bilgi verdi.

Ricky Hickman’a teşekkür eden Onan, yaz transfer dönemi hakkında, Geçen sezon oynayan Takımımızı muhafaza ettik. Bu bizim için çok zorlu bir süreçti. Vesely ve Udoh’u takımda tuttuk. Aynı zamanda Ricky Hickman’a tekrardan teşekkür ediyorum. İyi karakterli, düzgün bir oyuncuydu. Bize çok katkısı oldu. Bundan sonraki takımında da başarılar diliyorum. şeklinde konuştu.

James Nunnaly’nin çok başarılı bir oyuncu olduğunu ve gelişebileceğini ifade eden Onan, Daha öncede sizlere söylediğim gibi, Ricky Hickman’ın yerine skorer forvet bakıyorduk. Amerika’da Yaz Ligi’ndeydik. Oyuncu ve menajeri ile konuştuk. James Nunnally ile sözleşme imzaladık. İyi ve aşama kaydedecek bir oyuncu. 26 yaşında. Bu sene İtalya Ligi’nin sayı kralı ve ligin MVP’si seçildi. Sezonun ilk 1-2 ayından sonra hep aynı şekilde oynamış, takım oyuncusu ve düzgün bir karaktere sahip. Amerika’da 1-2 gün birlikte olma fırsatı yakaladık. İnşallah o da çok başarılı olur. ‘Hoş geldin’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Onan, yerli uzun Ahmet Düverioğlu için ise kaliteli ve genç bir oyuncu olduğunu söyledi ve gelecek transferler hakkında “Türkiye’den de Ahmet Düverioğlu ile anlaştık. O da Anadolu Efes’te oynuyordu. Pivot mevkiinde, 2.10 boyunda, 23 yaşında genç bir arkadaşımız. Ondan da çok şeyler bekliyoruz. Lig ve Avrupa maçlarında bize çok yardımcı olacaktır. Bu sene dediğim gibi hem takımı koruduk, hem de daha ihtiyacımız olan mevkilere takviye yaptık. Bu sezon çok yoğun olacak. Belki bir tane daha Türk oyuncu takviyesi yaparız ama bunun dışında yabancı oyuncu transferimizi bitirdik.” dedi.

Ömer Onan son olarak ise transferlerde çok yardımcı olan kulüp başkanına ve taraftarlara, Başkanımıza ve tüm yönetime teşekkür ediyorum. Herkes çok büyük fedakarlık yaptı.  Aynı zamanda kombinelerimize çok yoğun ilgi var. Taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. 7 Ağustos’ta kombine satışlarımızı sonlandırıyoruz.” diyerek teşekkür etti ve sözlerini tamamladı.


Kaynak: Fenerbahçe Resmi Sitesi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler