Koç Zeljko Obradovic’in geçtiğimiz ay Fenerbahçe’nin altyapısından yetişen genç oyuncu Ömer Faruk Yurtseven hakkında yaptığı açıklamalar basketbola camiasında büyük bir yankı uyandırmıştı.

Sezon başından beri zaman zaman A Takım’da önemli süreler alan Ömer Faruk Yurtseven, Fenerbahçe’nin sakatlıklarla boğuştu dönemde daha önceden davet edildiği Basketball Without Borders Global Camp’a gidip, takımı yalnız bırakmıştı. Malaga maçı sonrası konu hakkında açıklamada bulunan Koç Obradovic, Ömer’ın takımı değil kendisini düşündüğünü söylemişti. Özellikle Fenerbahçe taraftarı bu açıklama sonrası genç oyuncuya tepki gösterirken, Ömer Faruk ise kendisini kolejde oynamayı düşündüğü için böyle bir karar aldığını açıklayarak savunmuştu.

Amerika’daki kampa katıldıktan sonra geri dönen ve A Takımla antrenmanlara çıkmaya devam eden Ömer Faruk, 2 maçta kadroda yer alsa da süre almadı. Hafta sonu oynanan lig maçı sonrası bir açıklamada daha bulunan Koç Zeljko Obradovic, Ömer Faruk’un kulüp kararıyla bundan sonra A Takım’da yer almayacağını söyledi.

Kulübün bu kararı sonrası genç oyuncu Ömer Faruk Yurtseven, Fenerbahçe’nin genç takımına geri dönerken, Fenerbahçe Genç Takımı’nın, Caferağa’da Darüşşafaka Doğuş Genç Takımı’yla karşılaştığı maçta takımda yer aldı.

Ömer Faruk’un sezonun geri kalanını genç takımda geçirmesi bekleniyor.

 

 

Utkan Şahin

1994 İzmir doğumluyum. Kendimi bildim bileli sadece basketbolla uğraşıyorum. İletişim: [email protected] // https://twitter.com/utkansa

Website:

6 Comments

 1. Yigit Deniz - 14/03/2016

  O maçta ne yaptı ki? En merak ettiğim konu o aslında. Ömer'in duruma bakış açısı önemli. Ben onun yerinde olsam çıkar 50 sayı atarım.

 2. mehmetfidan1 - 14/03/2016

  Ömerin bu sertlikle 50 atması zor

 3. fikret - 15/03/2016

  Elinde oyuncu opsiyonu açısından Avrupa'nın en güçlü kadrolarından biri bulunan Obradovic, yine Omerden dert yandı.

 4. Mustafa - 15/03/2016

  Hoca kadrodan dert yanmıyor arkadaşım yüz üstü bırakıp gittiğini yazıyor ömer gitsin ncaade inşallah başarılı olur ama orda üç ve kuvvete ve hıza dayalı basket oynanıyor ve Ömer bu konularda çok geride umarım obrodoviç haklı çıkmaz gençler maçınıda seyrettim domino edicek bi oyun oynamadı

 5. ziya - 15/03/2016

  fikret arkadaşa destek amaçlı birşey yazmak istiyorum. sanki obradoviç sezon öncesinde ömeri planlarına almış gibi bir konuşma yapıyor hepimiz biliyoruz ki ömer aklında bile yoktu.

 6. atakanturkoglu - 15/03/2016

  Ziya Bey'e katılıyorum.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir