Ömer Faruk Yurtseven: ”Eğitim ABD’de çok önemli, çok fazla çalışacağım”

#FIBAU20Europe’da Almanya’yı 76-61 mağlup ederek bronz madalya kazanma başarısı gösteren U20 Milli Takımı, dün Türkiye’ye döndü.

Ülkeye adım atar atmaz Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi yayım organına açıklamalarda bulunan Ömer Faruk Yurtseven, iyi oyuncuların kendisini çevresindeki iyi oyuncular sayesinde gösterebildiğini dile getirdi.

Şampiyonanın en iyi beşine seçilme başarısı gösteren 1998 doğumlu genç oyuncu Ömer Faruk Yurtseven’in açıklamalarının tamamını haber metninin devamında bulabilirsiniz.

”İyi oyuncular kendisini çevresindeki iyi oyuncular sayesinde gösterebilir. Muazzam bir takım… Aile ortamının ne demek olduğunu içine girince anlıyorsunuz. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Litvanya maçında birlikte bir şeyler yapamadık. Herkesin oyunu düştü. Mağlubiyet o yüzden geldi. Bundan sonrasında çalışacağım. İnşallah Amerika’da iyi süreler alırım. Eğitim orada çok önemli… Belirli bir not ortalamasını geçemezseniz oynayamıyorsunuz. Burada da derslerime özen gösteriyordum. Dediğim gibi çok çalışacağım.”

1 Yorum

  1. Yaşınıza göre hiç te kolay sayılmayacak şeyler başardınız. Ümit ederim başarılarınızı devam ettirirsiniz. Sonuç olarak NCAA’deki Türk oyuncularımızla birlikte başarıları dilerim. Güle güle Ömer.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler