Ömer Aşık: “Takımımızın Olimpiyat’a kalabileceğini düşünüyorum” #RoadToRio

Manila’da düzenlenen 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri’nin yarı finalinde Fransa ile eşleşen A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın yıldız pivotu Ömer Aşık, gruptaki Senegal maçının ardından FIBA’nın resmi sitesine konuştu.

Senegal karşısında alınan galibiyetle yarı finale yükselen Millilerimiz adına maçı değerlendiren Ömer, “Çok iyi oynadık diyemem fakat en azından galibiyeti aldık. Artık bu turnuvada önemli olan şey Olimpiyat’a gitmek için tüm maçları kazanmak. Sadece tek bir takım hedefe ulaşacak. Kimle oynadığımız fark etmez. Onları yenmek zorundayız. Şansımızı artırmak için maçlara daha iyi başlamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Takımın savunma anlamında iyi bir iş çıkardığını ancak hücumun daha iyiye gitmesi gerektiğini vurgulayan Ömer, Olimpiyat Oyunları’nın önemini de “Bu ilk kez olacak, basketbol takımımızın bunu başarabileceğini düşünüyorum. Tüm ülkemiz bize güveniyor ve bizi destekliyor. Oyuncu olarak Olimpiyatlar’da oynamak kariyerinizde yapabileceğiniz en zirve şeylerden biri ve tabii ki hepimiz oraya gitmek istiyoruz. Sonuçta bir sonraki galibiyeti almaya konsantre olmalıyız.” diyerek açıkladı.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler