Röportaj: Utkuhan Genç, TrendBasket

TrendBasket’in NBA’deki temsilcilerinden Utkuhan Genç, basın tribününden takip ettiğimiz, dün gece oynanan Indiana Pacers-New Orleans Pelicans karşılaşmasından önceki kısıtlı zamanda milli basketbolcumuz Ömer Aşık ile kısa ve keyifli bir röportaj gerçekleştirdi.


Geçtiğimiz 2015 EuroBasket’te oynayamadın, bu sene Türkiye’de düzenlenecek EuroBasket hakkında ne düşünüyorsun, zorlu bir grup söz konusu?

Tabii ki Türkiye’de olacağı için daha farklı olacaktır. Kendi seyircisinin önünde oynamak her zaman bir avantajdır. O atmosferi gelen herkes yaşayacaktır. Turnuvada final şansını konuşmak için çok erken. Zor bir gruba düştük ve ilk önce o grubu başarı ile tamamlamalıyız. İleriyi görmek önemli ancak grup aşamasını çekmeden ileriyi göremiyorsun.

Donatas Motiejunas’ın takıma eklenmesi hakkında ne düşünüyorsun?

Takımın şu an oynadığı sisteme uygun bir oyuncu ve yavaş yavaş takıma alışıyor. Onun gelmesi benim süreleri etkilemiyor benim sürelerimi oynadığımız oyun sistemi etkiliyor.

Takas dedikoduları hakkında neler söylemek istersin?

Takaslar bana bağlı olmayan olaylar. Oyuncuların dışında gelişen teknik olaylar bunlar pek bir şey yapamıyorsun.

Anthony Davis’in harika performansı hakkında ne düşünüyorsun?

Her geçen sene üzerine bir şeyler katıyor. Bu sene de her geçen sene olduğu gibi geçtiğimiz yıldan daha iyi oynuyor. All-Star’da da ilk beş başlayacağını düşünüyorum.

Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı oldu, emekli olduktan sonra senin bu tarz bir düşüncen var mı?

Benim tabii ki böyle bir düşüncem yok ancak Hidayet Ağabey’in gelmesi beni duygulandırdı. Onun gelmesi tüm Türk basketbolcuları sevindirmiştir. Sonuçta basketbolun içinde doğan ve aynı zamanda herkesin tanıdığın birinin bu göreve gelmesi tüm Türkleri ve Türk basketbolcuları sevindirmiştir.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

1 Comments

  1. beyaz golge - 18/01/2017

    Keske normal bir secimle gelseydi ! Atanarak gelmesi sevinilecek bir sey degil !

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir