Olympiakos hataya izin vermedi!

THY Euroleague Top 16 Turu 9. Hafta mücadelesinde Atina’da Laboral Kutxa’yı ağırlayan Olympiakos, ikinci çeyrekten itibaren açtığı farkı maç genelinde koruyarak sahadan 82-68’lik skorla galip ayrıldı ve üst tur şansını devam ettirmek adına kritik bir sonuç elde etti.

Mücadeleye iyi başlayan taraf İspanyol temsilcisi olurken, Adam Hanga’nın ilk dakikalardaki skorer oyunuyla ilk üç dakika 7-3’lük Laboral Kutxa üstünlüğüyle geçildi. Olympiakos’ta ise ilk çeyrekte Georgios Printezis rüzgarı eserken, Yunan forvetin art arda kaydettiği basketlerle ilk beş dakika 9-9’luk eşitlikle geçildi. Printezis ve Hunter önderliğinde 12-0’lık bir seri yakalayan Yunan temsilcisi, son üç buçuk dakikaya altı sayı farkla üstün girdi. (15-9) Sayı üretmekte çekilen zorluk, Velimir Perasovic’i mola almak durumunda bıraktı. Moladan iyi dönen İspanyollar, Bourousis ve Blazic ile etkili olarak farkı üç sayıya kadar indirdi ve ilk çeyrek 19-16‘lık sonuçla Olympiakos lehine tamamlandı.

İkinci çeyrek Bourousis ve Hackett’ın karşılıklı sayılarıyla başladı ve ilk dakika 22-18’lik Olympiakos üstünlüğüyle geçildi. Maçtaki denge çeyreğin orta bölümüne doğru da devam ederken, Spanoulis’in çizgiden kaydettiği isabetlerle başlayan 16-0’lık bir seri yakalayan Yunan ekibi skoru 41-25’e getirdi. Son iki buçuk dakika iki takım açısından da skor yönünden parlak geçmezken, devre arasına 44-30‘luk Olympiakos üstünlüğüyle girildi.

@olympiacosbc
@olympiacosbc

İkinci yarı karşılıklı sayılarla start aldı ve ilk üç dakikalık bölümde çift hanelerdeki fark devam etti. (47-32) Konuk ekip Bertans ile farkı indirmeye çalışırken, Yunan temsilcisinde tecrübeli isimler Spanoulis ve Printezis’in basketleri farkın devamını sağladı. Spanoulis ile art arda isabetler bulan ev sahibi, son üç dakikaya girilirken farkı on sekiz sayıya kadar çıkardı. (56-38) Son bölüm üçlük isabetlerine sahne olurken, Papanikolaou’ya konuk ekip Blazic ve Adams ile cevap verdi. Papapetrou ev sahibi adına son hücumu değerlendiremezken, son periyota 63-47‘lik Yunan ekibinin üstünlüğüyle girildi.

Olympiakos, Papanikolaou ve Papapetreou ile ürettiği basketlerle çeyreğin ilk bölümünde çift hanelerdeki farkı devam ettirdi. (68-50) Ioannis Bourousis ile üst üste beş sayı üreten Laboral Kutxa, farkı on üç sayıya indirerek kontrolü kaybetmek istemeyen ev sahibi Olympiakos’a mola aldırdı. (68-55) Olympiakos moladan Milutinov’un basketiyle iyi dönse de, 5-0’lık bir seri daha yakalayan konuk ekip farkı on bir sayıya indirdi ve Olympiakos bir kez daha mola aldı. (71-60) Bertans’ın kaydettiği kritik üçlükle fark sekiz sayıya kadar inse de, Othello Hunter ile isabetler bulan ev sahibi farkı tekrat çift hanelerde sürdürdü. Son bölüm karşılıklı sayılara sahne oldu ve mücadele 82-68‘lik Olympiakos üstünlüğüyle tamamlandı.

Salon

Barış ve Dostluk Salonu

Hakemler

Ilija Belosevic (Sırbistan)

Robert Lottermoser (Almanya)

Eddie Viator (Fransa)

Bireysel istatistikler

euroleague.net
euroleague.net
euroleague.net
euroelague.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler