Olympiacos, zorlu Bayern Münih deplasmanından galibiyetle dönüyor! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘in 28. haftasında Bayern Münih, evinde Yunan temsilcisi Olympiacos’u konuk etti.

Bayern Münih ilk beşi: Corey Walden, Ognjen Jaramaz, Vladimir Lucic, Augustine Rubit,  Leon Radosevic

Olympiacos ilk beşi: Thomas Walkup, Tyler Dorsey, Sasha Vezenkov, Kostas Papanikolaou, Moustapha Fall

Play-off yarışını yakından ilgilendiren karşılaşmaya iki ekipte karşılıklı sayılarla başladı. Karşılıklı sayılar sonrasında oyuna ağırlığı koyan Tyler Dorsey, daha çeyreğin yarısına gelmeden dokuz sayıya ulaştı ve takımını 8-13 öne geçirdi. Olympiacos’un ritim bulmasına engel olamayan Bayern Münih, çeyreğin orta kısmına doğru toparladı ve sekize kadar çıkan farkı bir sayıya indirdi. Olympiacos, bir sayı farkla gidilen televizyon molası sonrasında oyuna tekrar ağırlığını koydu. Ve farkı dört sayıya kadar çıkardı. Olympiacos’un kaçtığı Bayern’in kovaladığı ilk çeyreği, Jaramaz’ın çeyreğin sonunda bulduğu üçlükle 29-28 Münih önde tamamladı.

İkinci çeyrek oldukça dengeli başladı. Karşılıklı sayılarla başlanan bu çeyrekte Olympiacos, daha çeyreğin ilk dört dakikası bitmeden faul haklarını doldurdu. Rakibini erken faul problemine sokan Bayern Münih, yakaladığı 6-2’lik seri geriye düştüğü çeyrekte tekrar öne geçti. Yakaladığı ritmi devam ettiren ev sahibi ekip, savunmada rakibi durdurmayı başarınca çeyreğin bitimine iki dakika kala farkı dokuz sayıya kadar çıkardı. Çeyreğin kritik anlarına çift haneli geride giren Olympiacos, 8-0’lık seri ile farkı iki sayıya indirdi ve ev sahibine molayı aldırdı. Moladan üç sayılık isabet ile dönen Bayern Münih, üstünlüğünü korudu ve ilk yarıyı 53-50 önde kapattı.

İkinci yarı Rubit ile Dorsey’nin düellosuyla başladı. Rubit’in üçlüklerine, Dorsey saha içinden cevap verince ilk iki dakika 59-55 ev sahibi üstünlüğü ile geçildi. Bayern Münih’in en skorer ismi Lucic, çeyreğin başında dördüncü faulünü aldı ve kenara geldi. Çift haneli farktan bu yana 21-9’luk seri yakalayan Olympiacos, farkı dört sayıya çıkardı ve koç Trinchieri mola almak zorunda kaldı. Mola dönüşte bir türlü istediği ritmi yakalayamayan Bayern, Olympiacos’un hareketli hücumlarına bir türlü engel olamadı. Üçüncü çeyrekte adeta rüzgarı arkasına alıp esen Olympiacos, son çeyreğe 69-73 önde girdi.

Çeyreğin ilk sayıları ev sahibi Bayern Münih’ten geldi. Bayern Münih’in sayılarına Vezenkov’un üçlüğü ile cevap veren Olympiacos, kontrolü elden bırakmak istemiyor. Konuk ekibin en büyük yıldızı Kostas Sloukas, son çeyrekte oyunun direksiyonuna geçti. Son altı dakikaya girilirken Olympiacos kaçmaya, Bayern Münih kovalamaya devam ediyor. Bayern Münih yine faul haklarını erken doldurdu. Sloukas’ın komutasındaki Olympiacos, son dört dakikaya girilirken farkı sekiz sayıya kadar çıkardı. Oyunun kontrolünü elinden bırakmaya Olympiacos, Bayern Münih deplasmanından 88-98‘lik galibiyet ile dönüyor.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 29-28
  2. Çeyrek: 24-22
  3. Çeyrek: 16-23
  4. Çeyrek: 19-25

Detaylı istatistikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler