Geri1 of 2

Olympiacos, Valencia deplasmanında hata yapmadı!

THY EuroLeague’in 10. Haftasında Valencia, Yunan devi Olympiacos’u konuk etti ve maçtan 64 – 72’lik skorla mağlup ayrıldı.

Valencia ilk beşi: Sam Van Rossom, Erick Green, Fernando San Emeterio, Aaron Doornekamp, Tibor Pleiss

Olympiacos ilk beşi: Brian Roberts, Hollis Thompson, Kostas Papanikolau, Georgios Printezis, Nikola Milutinov

Maçta ilk basket Printezis’ten geldi. Ev sahibinin ilk sayısı ise başlangıçtan iki dakika sonra Pleiss’tan geldi. Maça hızlı başlayan konuk ekip, 7 – 0‘lık seri yakaladı ve 6.59 kala Vidorreta’ya molayı aldırdı.(2 – 11) Mola dönüşünde Van Rossom ile sayı bulan Valencia, 7 – 0‘lık seri yakalayarak aradaki farkı tek topa indirdi. Kötü hücum yapmaya devam eden Olympiacos, yaklaşık iki dakika sonra suskunluğuna son verdi ve farkı yeniden iki topa çıkardı. Ve konuk ekip, ilk çeyreği 13 – 20 önde tamamladı.

İkinci çeyrek Guillem Vives ve Rafa Martinez’in üçlüğü ile başladı. Olympiacos ise çeyrekteki ilk basketini Strelnieks ile buldu. Çeyrek devamında toplam 7 – 0‘lık seri yakalayan konuk ekip, maçı domine etmeye devam etti. Top kayıplarına ve başarısız atışlara devam eden ev sahibi, TV molasına çift haneli farklarla geride girdi.(19 – 29) Moladan Papanikolau’nun üçlüğü ile dönülürken, devamında ev sahibi ekip 11 – 0‘lık seri yakalayarak farkı tek hanelere indirdi ve ilk yarının bitime 20 saniye kala Sfairopoulos molası geldi.(30 – 35) Mola dönüşü iki ekip de sayı bulamayınca Olympiacos, soyunma odasına 30 – 35‘lik skorla önde girdi.

euroleague.net

euroleague.net

İkinci yarı, Milutinov ve Pleiss’ın karşılıklı basketleri ile başladı. Karşılıklı basketler ile devam eden çeyrekte son beş dakikaya konuk ekibin beş sayılık üstünlüğü ile girildi. Pleiss’ın basketi ile hareketlenen oyunda Olympiacos, farkı yediye çıkardı ve çeyrek bitimine 3.27 kala Vidorreta molası geldi.(40 – 47) Mola dönüşünden yaklaşık bir buçuk dakika sonra Erick Green ile sayı bulan ev sahibi, çeyreğin son bir dakikasına çift haneli farkla geride girdi. Konuk ekip ise final çeyreğine 45 – 54‘lük skorla önde girdi.

Final çeyreğinde açılışı 5 – 0‘lık seri ile Erick Green yaptı. Çeyrek devamında üstünlüğü elden bırakmayan Olympiacos, rakibinin farkı eritmesine engel olamayınca bitime 5.20 kala Sfairopoulos maçta ikinci kez molasına başvurdu.(56 – 63) Mola dönüşünde karşılıklı sayılarla devam eden maçta yeniden üstünlüğü ele alan Olympiacos, maçın son iki dakikasına çift haneli farkla önde girdi. Maç sonunu rahat oynayan Olympiacos, maçtan 64 – 72‘lik skorla galip ayrıldı.

Geri1 of 2

Olympiacos, Valencia deplasmanında hata yapmadı!

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir