Kazanın kaynadığı Yunanistan Ligi’nde beklenen resmen gerçekleşti ve Yunan devi Olympiacos küme düşürüldü.

Geçtiğimiz günlerde Panathinaikos ile oynaması gereken playoff maçına çıkmama kararı alan Olympiacos, bu sezon içinde toplamda üçüncü kez maça çıkmama kararı almış ve bu kararın ardından kurallar gereği küme düşmesi gerekiyordu. Beklenen de oldu ve Yunanistan Basketbol Federasyonu, Olympiacos’un bir alt lige düşürüldüğünü açıkladı.

Karara göre ligden düşmesi kesinleşen diğer iki takımın bir üstünde yer alacağını ve bu durum neticesinde ligden düşürüldüğünü açıkladı.

Açıklanan karar şu şekilde:

“Ligde bir playoff maçına çıkılmaması ve bu sebeple playofflar’ın kalan kısmından elenerek cezalandırılması, maça çıkmama eyleminin üçüncü kez tekrarlanması neticesinde takımın bu sezon aldığı sonuçlar geçersiz sayılacak, değiştirilemeyecek ve sezona kalan takımlar ile devam edecek.”

ABA League’de mücadele etmek için lige başvuru yapan Olympiacos, Adriyatik Ligi’nden gelecek karara göre yerel lig politikasını belirleyecek.


Kaynak: basket.gr

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

2 Comments

  1. […] Olympiacos ile yaşadıkları olaylardan sonra Panathinaikos, sezonu şampiyonlukla kapattı. Promitheas Patras ile final oynayan Yeşiller, final serisini 3 – 0 ile rahat geçerek 2018/19 sezonunun şampiyonu oldu. Rick Pitino’nun öğrencileri üst üste üç, toplamda ise 38. şampiyonluğuna uzandı. […]

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir